Grafika promocyjna do warsztatów Etnokalendarz

Etnokalendarz | laboratorium roślinne

Czy można ubrać się w drzewo? Co łączy kukurydzę z drukarką 3D? Jak – za pomocą roślin – życzyć komuś zdrowia, siły i urody? Najbliższe warsztaty z cyklu Etnokalendarz już 13 i 14 kwietnia!

W czasie kwietniowego Etnokalendarza zamienimy przestrzeń MEK w roślinne laboratorium. Wraz z naszym ekspertem – etnobotanikiem dr. Piotrem Klepackim – przyjrzymy się roślinom pod kątem praktycznym, symbolicznym i magicznym.

Odkryjemy nieoczywiste zastosowania gatunków z różnych zakątków świata. Sprawdzimy, jakie rośliny towarzyszą nam na co dzień, choć często ich nie dostrzegamy. Poznamy sekrety wielkanocnych palm i przetestujemy roślinne barwniki do pisanek. Na zakończenie wykonamy miniaturowe szklarnie, w których urządzimy własne, wiosenne uprawy.

Informacje praktyczne:
Termin:
13 kwietnia, sobota, g. 13.00 - 16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 14.30)
14 kwietnia, niedziela, g. 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)

NIEDZIELNE WARSZTATY SĄ TŁUMACZONE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Informacje:
Urszula Sobczyk, sobczyk@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00