grafika promująca cykl

Etnokalendarz - Na zdrowie!

weekendowe warsztaty rodzinne

W ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na rodzinne warsztaty z cyklu Etnokalendarz.

Kaszel, katar i gorączka… Co radzi tradycja, gdy atakuje choroba? Kim byli pigularze, szeptuchy i kostoprawi? Czy życzenia mogą mieć wpływ na stan zdrowia?

Podczas najbliższego Etnokalendarza zgłębimy tajniki etnomedycyny, przyjrzymy się zdrowotnym praktykom z różnych części świata i poszukamy skutecznych lekarstw - niekoniecznie w aptece, ale w lesie, na łące i w ogrodzie.

Majowe wydanie warsztatów z cyklu Etnokalendarz jest częścią szerszego projektu „Życzenia", w którym zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów bierzemy pod lupę formuły i konteksty składania życzeń, by odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury.

Informacje praktyczne:

• Termin: sobota (12.05) - 13:00 – 16:00 (wpuszczamy co 15 minut, ostatnie wejście o 14:30); niedziela (13.05) - 11.00 – 14.30 (wpuszczamy co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)
  • Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1
  • Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. WSTĘP WOLNY

Nie prowadzimy rezerwacji. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Kontakt:
Olga Błaszczyńska, e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27
Anna Szelingowska, e-mail: szelingowska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27

Projekt „Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja”, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

patronat medialny