Etnokalendarz | do reszty

Październik to miesiąc, który swoją nazwę zawdzięcza paździerzom. Czym były i jak radzono sobie z ich nadmiarem? Czy przedmioty zrobione z odpadów mogą być ładne, praktyczne i trwałe?

W czasie październikowego Etnokalendarza odkryjemy możliwości tkwiące w skrawkach i okruchach. Sprawdzimy, na ile sposobów można wykorzystać otaczające nas materiały. Zainspirujemy się przedmiotami z różnych kultur i krajów. Wprawimy w ruch muzealne krosna, damy drugie życie bawełnianym koszulkom, dowiemy się, jak mądrzej gospodarować naszymi zasobami.

Na zakończenie zaprojektujemy i wykonamy wielorazowe worki do transportu owoców i warzyw.

Za pomoc w realizacji i udostępnienie obiektów dziękujemy:

– Ukasz Roth i Fundacja Razem Pamoja
– KOKOworld
– Trashki Upcycling

Informacje praktyczne

12 października, sobota, 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 14.30);
13 października niedziela, 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 13.00);

NIEDZIELNE WARSZTATY SĄ TŁUMACZONE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Urszula Sobczyk (sobczyk@etnomuzeum.eu)
Joanna Zbela (zbela@etnomuzeum.eu)