Grafika promocyjna do warsztatów Etnokalendarz

Etnokalendarz | do celu

GRUDZIEŃ: DO CELU

Na pierwszą gwiazdkę lub pierwszy śnieg. Dzień, którego w końcu przestanie ubywać. Nowy Rok z nowymi możliwościami. Na co jeszcze można czekać w ostatnim miesiącu roku? Co zrobić, gdy w drodze do celu coś zaczyna iść jak po grudzie? I jaki ma z tym wszystkim związek czekoladowa kłoda, kreda i wspólny śpiew?

O dążeniu, planowaniu i motywowaniu na przykładzie grudniowych zwyczajów z różnych kultur i krajów, fizycznych właściwości zmarzniętej ziemi i słodkich tajemnic krakowskiego sadu - już 14 i 15 grudnia w Muzeum Etnograficznym w Krakowie!

Termin: 14–15 grudnia
  • sobota: 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 14.30);
  • niedziela: 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 13.00)

Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Niedzielne warsztaty (w godzinach 11.00–14.30) są tłumaczone na Polski Język Migowy.
Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

Etnokalendarz to cykl weekendowych warsztatów rodzinnych dla dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. To przestrzeń wymiany doświadczeń i wspólnego działania. To okazja do twórczych eksperymentów, podejmowania wyzwań, poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania. Rozwija ciekawość, uwrażliwia, kształtuje poczucie, że codzienne wybory każdego z nas mają moc zmiany świata.

Miesiąc w miesiąc

Przez rok szkolny 2019/2020 poprowadzą nas nazwy kolejnych miesięcy. Zainspirowani ich pochodzeniem będziemy szukać związków między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Badawcze spojrzenia skierujemy na lasy, łąki i nasze własne miejsca zamieszkania. Poszukamy sposobów na roztropniejsze urządzanie i upiększanie otoczenia. Będziemy wąchać, smakować, obserwować i konstruować. Poszukamy pomysłów na mądre gospodarowanie zasobami, wspólne spędzanie czasu, zaczynanie wszystkiego od nowa i docieranie do celu.