T T
Grafika promująca warsztaty. Na zielonym tle na górze napis: „Warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”.

Etnograficznym okiem | Wyobrażenia

ODWOŁANE!!
Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejsze warsztaty.

23 stycznia

Wyobrażenia
tusz w sztabkach

Rok 2022 rozpoczniemy spotkaniem na "Nieobjętej ziemi". Naszymi przewodnikami będą wybrani twórcy znajdujących się na tej wystawie prac. Wraz z nimi będziemy szukać dróg do indywidualnych, wewnętrznych światów, ćwiczyć wyobraźnię, tworzyć oniryczne, nadrealistyczne dzieła.

W pobudzeniu ekspresji i ucieczce od dosłowności pomoże nam tusz w postaci sztabek, którymi będziemy mogli rysować, a po dodaniu wody uzyskać efekt zbliżony do tuszu płynnego. 

Informacje praktyczne:
 • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
 • Kiedy: niedziela, 23.01.2022, godz. 16.00–18.00 
 • Cena: 8 PLN/osoba | Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. 
  Na wpłaty czekamy do dnia 20. stycznia (czwartek). 
  Dane do przelewu:  
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI  
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971  

 • Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem. Wyobrażenia
 • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
 • Liczba miejsc ograniczona. 
 • Obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/mtbyY5YAFA


O cyklu

Etnograficznym okiem to cykl warsztatów wprowadzających w zagadnienie rysunku. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem - eksponatem w przestrzeni muzeum. Za pomocą szkicownika, posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkroczymy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy “podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym muzeum.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas - możemy je przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

Warsztat daje możliwość poznania wybranych technik rysunkowych, którym będą poświęcone poszczególne spotkania. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i będą eksperymentować z własnym stylem. Podczas kolejnych odsłon korzystać będziemy z różnych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy tusz.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.