T T
Grafika promująca warsztaty. Na fioletowym tle na górze napis: „Otwarte warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”. Poniżej grafika: szkice pustych kół od mniejszych do większych. Cztery koła wypełnione kolorem: jedno pomarańczowe, dwa białe, dwa czarne.

Etnograficznym okiem: Wokół mnie. Roślinnie | otwarte warsztaty rysunku online

Kredki ołówkowe/ kredki artystyczne

Patrzenie na rośliny, szczególnie wiosną, to wyjątkowa przyjemność. Przyjrzymy się im dokładniej na kolejnym warsztacie Etnograficznym okiem. Ich formie i cudnym barwom. 

Doceniane przez wielu, szczególnie ukochane przez ludzi mieszkających na dawnej wsi. Wzory kwiatów i roślin były malowane , rzeźbione i wyszywane na przedmiotach codziennego użytku i odświętnych strojach.

Zainspirujemy się tymi motywami oglądając Izbę Krakowską wykonaną w stylu Powiśla Dąbrowskiego, z dekoracjami malowanym przez Rozalię Zaród, tak jak to robiła w swoim domu rodzinnym. 

Będziemy pracować kredkami ołówkowymi. Spróbujemy je poznać na nowo i wykorzystać ich możliwości w rysowaniu natury. 
 
Informacje praktyczne:
  • Kiedy: niedziela, 30.05.2021, godz. 16:00 – 18:00 
  • Cena: 8 zł / osoba | W cenie warsztatu zawiera się również bilet wstępu do Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
  • Informacje: Natalia Ciemborowicz-Luber, ciemborowicz@etnomuzeum.eu 
  • Materiały:  kilka kartek A4 z bloku do rysunku lub bloku mix media do rysunku, kredki ołówkowe 12 lub 24 kolory albo zestaw kredek artystycznych (ołówki artystyczne), można też wykorzystać kredki akwarelowe pracując na sucho, kolory kredek: dwa odcienie zieleni, dwa niebieskie, czerwień, żółć, biel, dodatkowo według upodobania jeden lub dwa odcienie jako zestaw podstawowy. 

Zapisy na warsztaty prowadzimy na pomocą formularza:


 
Aby móc się z nami połączyć, potrzebny jest komputer lub telefon podłączony do Internetu, z głośnikami lub słuchawkami. Warsztaty odbędą się za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom. 
 
Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na potwierdzenia wpłaty czekamy do dnia 27.05 (czwartek). 
 
Dane do przelewu: 
 
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI 
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971 
Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem. Roślinnie. 

Potwierdzenie prosimy przesłać na adres: ciemborowicz@etnomuzeum.eu