Grafika promująca warsztaty. Na zielonym tle na górze napis: „Warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”.

Etnograficznym okiem | Umajenie

Wystawa stała - izba krakowska
kredki akwarelowe i ołówkowe

Podczas majowej odsłony warsztatów z cyklu Etnograficznym Okiem zainspirujemy się wystrojem Izby Krakowskiej. Szczególną uwagę poświęcimy znajdującym się w niej mowom roślinnym. Namalowane przez Rozalię Zaród kwietne kompozycje – na ścianach, suficie, piecu, odrzwiach i obramieniach okien – od 70 lat zachwycają intensywnością i doborem barw oraz precyzją detali.

To właśnie kwiaty i ornamenty roślinne staną się tematem naszych prac. Będziemy korzystać z technik rysunkowych, sięgniemy po kredki ołówkowe i akwarelowe oraz różne rodzaje papieru.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 15 maja (niedziela) godz. 16.00 – 18.00
  • Cena: 8 PLN/osoba | Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na wpłaty czekamy do dnia 12 maja (czwartek)
  • Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem. Umajenie

• Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku, za udział w warsztatach zapłacą 1 zł (w oparciu o dowód przekroczenia granicy od daty 24.02.2022 r.).
  • Obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/w6r6gVq9vB