Grafika promująca warsztaty. Na fioletowym tle na górze napis: „Otwarte warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”. Poniżej grafika: szkice pustych kół od mniejszych do większych. Cztery koła wypełnione kolorem:jedno pomarańczowe, dwa białe, dwa czarne. W l

Etnograficznym okiem: Tropem syberyjskim | otwarte warsztaty rysunku online

Ołówek nie–zwykły – poznajemy technikę ołówkową

Tym razem inspirację i energię czerpiemy z odległych stron Syberii. Przyjrzymy się między innymi przedmiotom praktycznym, takim jak elementy ubioru, ale naszą uwagę skupimy również na przedmiotach magicznych, takich jak niezwykłe szamańskie figurki.

Ten niecodzienny trop nakieruje nas na nasze wspomnienia zatrzymane w przedmiocie znajdującym się w przestrzeni naszego codziennego funkcjonowania. Postaramy się wyjąć go na chwilę z tej powszedniej kompozycji. Przyjrzymy się mu poprzez  prosty rysunek. Spróbujemy spojrzeć na niego ze szczególną uwagą, czułością i dokładnością.

Będziemy pracować w bardzo znanej i powszechnej technice ołówkowej. Rysunek ołówkiem daje wiele możliwości: pozwala popełniać błędy i uczyć się na nich. Jest narzędziem do tworzenia zarówno szkiców jak i gotowych prac.

Informacje praktyczne
  • Kiedy: niedziela, 29.11.2020, godzina 16:00
  • Cena: 8 zł / osoba | W cenie warsztatu zawiera się również bilet wstępu do Muzeum Etnograficznego w Krakowie możliwy do wykorzystania po ponownym otwarciu MEK.
  • Informacje i zapisy: Klaudia Ciepłucha, cieplucha@etnomuzeum.eu
  • Podczas warsztatów będziemy dążyć do wykorzystywania zasobów, które większość z nas posiada w domu, jednak jeżeli ktoś chciałby przygotować sobie konkretne typy ołówków to skupimy się na ołówkach o stopniu twardości: B, HB i 4B.
Aby móc się z nami połączyć, potrzebny jest komputer lub telefon podłączony do Internetu z głośnikami lub słuchawkami. Warsztaty odbędą się za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom.

Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na potwierdzenia wpłaty czekamy do dnia 26.11 (czwartek).

Dane do przelewu:

MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971

Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem – ołówek.

Potwierdzenie prosimy przesłać na adres: cieplucha@etnomuzeum.eu