Etnograficznym okiem | Przedmiot świąteczny

12 grudnia
Wyobra
suche pastele, markery i pisaki

Podczas grudniowego spotkania skupimy się na tych częściach wystawy stałej, które są związane z Bożym Narodzeniem. Zainspirujemy się przedmiotami, które - przygotowywane w okresie adwentu - cieszyły i zdobiły w czasie zimowego świętowania. Damy się uwieść bogatym formom słomianych pająków i opłatkowych światów, ​kolorom krakowskiej szopki i ozdób choinkowych z papieru.

Będziemy tworzyć na dużym formacie 70x50 cm, w kolorze, używając suchych pasteli lub cienkopisów i markerów.

Informacje praktyczne
  • Termin: 12 grudnia (niedziela) godz. 16.00–18.00
  • Cena: 8 PLN  | Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na wpłaty czekamy do dnia 09.12 (czwartek).
Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem. Przedmiot świąteczny
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
  • Liczba miejsc ograniczona.
  • Obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/wvqt3Hi7nK

O cyklu

Etnograficznym okiem to cykl warsztatów wprowadzających w zagadnienie rysunku. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem - eksponatem w przestrzeni muzeum. Za pomocą szkicownika, posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkroczymy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy “podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym muzeum.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas - możemy je przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

Warsztat daje możliwość poznania wybranych technik rysunkowych, którym będą poświęcone poszczególne spotkania. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i będą eksperymentować z własnym stylem. Podczas kolejnych odsłon korzystać będziemy z różnych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy tusz.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.