Grafika promująca warsztaty. Na zielonym tle na górze napis: „Warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”.

Etnograficznym okiem | Ozdobność

Wystawa stała, tkaniny drukowa
Biała kredka pastelowa

Kolejne spotkanie z cyklu "Etnograficznym okiem" skupione będzie wokół tkaniny użytkowej, która w swym bogactwie oddziaływania barwą, fakturą, zdobieniem zainspiruje nas do własnej wypowiedzi artystycznej.

Będziemy pracować w oparciu o techniki rysunkowe, tym razem biorąc na warsztat białą kredkę pastelową i ciemne tło. Kolor w pracy pojawi się jako akcent. Proponujemy pracę na formacie 70 x 50 cm lub na kilku mniejszych formatach, które utworzą cykl.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni wystawy stałej prezentującej druk ręczny na tkaninach oraz w tych miejscach ekspozycji, które są związane ze strojem.

Informacje praktyczne:
  • Kiedy: niedziela, 20.03.2022, godz. 16.00–18.00
  • Cena: 8 PLN/osoba | Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na wpłaty czekamy do dnia 17.03. (czwartek)
  • Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI
      20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
      Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem. Ozdobność
    • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty
    • Liczba miejsc ograniczona
    • Obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/zbE9LNSDZY

O cyklu

Etnograficznym okiem to cykl warsztatów wprowadzających w zagadnienie rysunku. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem - eksponatem w przestrzeni muzeum. Za pomocą szkicownika, posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkroczymy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy “podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym muzeum.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas - możemy je przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

Warsztat daje możliwość poznania wybranych technik rysunkowych, którym będą poświęcone poszczególne spotkania. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i będą eksperymentować z własnym stylem. Podczas kolejnych odsłon korzystać będziemy z różnych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy tusz.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.