Grafika promująca warsztaty. Na zielonym tle na górze napis: „Warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”.

Etnograficznym okiem | Odświętność

Wystawa stała - sala Od-nowa
Biała kredka pastelowa

W czasie kwietniowych warsztatów przyjrzymy się jajkom w ich odświętnej, wielkanocnej odsłonie. Przy pomocy lup powiększymy motywy i symbole z pisanek znajdujących się w sali obrzędów wiosennych - "Od-Nowie". Wybrane zakomponujemy tak, by wpisały się w okrąg.

Zainspirowani dawnym znaczeniem czasownika "pisać" - zdobić rysunkami, deseniami, malować we wzory - będziemy pisać pastelami olejnymi, poszukując siły wyrazu w prostocie formy, nie bojąc się kontrastu i mocnych barw.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 10 kwietnia (niedziela) godz. 16.00 – 18.00
  • Cena: 8 PLN/osoba | Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na wpłaty czekamy do dnia 7 kwietnia (czwartek)
  • Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. S. UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Etnograficznym okiem. Odświętność

• Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku, za udział w warsztatach zapłacą 1 zł (w oparciu o dowód przekroczenia granicy od daty 24.02.2022 r.).
  • Obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/7fNY8N1ysn