Zdjęcie przedstawia proces digitalizacji. Na ekranie komputera wyświetla się zdjęcie z trzema postaciami górali w kapeluszach.
fot. Marcin Ciepielewski (lablab)

E-tnomuzeum | Bądź z nami online

Szanowni Państwo, z uwagi na panującą w Polsce epidemię koronawirusa Muzeum Etnograficzne pozostaje zamknięte do odwołania. Nie oznacza to jednak, że znikamy zupełnie – na ten specyficzny czas przenosimy naszą działalność do internetu!

Zachęcamy do oglądania naszych zbiorów i poznawania historii, które stoją za przygotowywanymi co tydzień przez naszych kustoszy obiektami tygodnia. Zajrzyjcie również do naszych mikrohistorii, w których spoglądamy na przedmioty z kolekcji MEK oczami ich dawnych użytkowników.

Ciekawych naszej pracy badawczej zapraszamy do poczytania o projektach prowadzonych przez Muzeum. Życzenia, drzeworyty, rzemiosło, stroje krakowskie, a może wesela? Sprawdźcie czemu się przyglądamy, jakie pytania zadajemy przeszłości i współczesności, i dokąd doprowadziły nas nasze badania.

Koniecznie odwiedzajcie również naszego Facebooka, Instagrama i YouTube, gdzie dzielimy się materiałami edukacyjnymi, a wkrótce czekać na Was będą także oprowadzania i warsztaty online.

#zostańciewdomu i zostańcie z nami!