PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
Zdjęcie pisanki ze zbiorów Muzeum na zielonym tle. ikony audiodeskrypcji oraz PJM.

Dostępne oprowadzania - Wielkanoc | z tłumaczeniem na PJM

W okresie poprzedzającym Wielkanoc zapraszamy do „Od-nowy” – sali poświęconej wiosennemu świętowaniu. O jej sekretach opowie Małgorzata Oleszkiewicz – specjalistka w zakresie świątecznych zwyczajów i współautorka tej części wystawy. 

Oprowadzanie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy (PJM).

W programie: tradycje, zapachy i smaki Wielkanocy, palmy ze świeżych roślin, zabawki z krakowskich odpustów, pisanki z kolekcji liczącej ponad 8 tysięcy sztuk.

16 marca zapraszamy na oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 30 marca 2023 r. (czwartek), godz. 17.00-18.30
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, plac Wolnica 1
  • Koszt udziału: w cenie biletów wstępu na wystawę stałą. Bilet normalny: 18 zł, bilet ulgowy: 10 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością uczestniczy w oprowadzaniu bezpłatnie. Szczegółowe informacje o biletach ulgowych i bezpłatnych przysługujących w MEK znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/informacja-o-znizkach
  • Płatność: bezpośrednio przed oprowadzaniem, gotówką lub kartą w kasie MEK
  • Oprowadzania są przeznaczone dla osób dorosłych
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy (https://forms.office.com/e/WN88kDGyn2) lub pod numerem telefonu 883 751 003.