Grafika promująca cykl warsztatów "Cztery pory". Niebieskie tło i trzy rysunki przedstawiające zimowe miesiące.

CZTERY PORY | Czas na zimę

warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat

Nadchodzi Czas na zimę – drugie warsztaty z cyklu dla przedszkolaków CZTERY PORY

Wraz z ich uczestnikami przekonamy się, co – nie tylko w grudniu – może iść jak po grudzie. Będziemy testować właściwości lodu i zmarzniętej ziemi, ćwiczyć cierpliwość i odliczać dni za pomocą dziadków współczesnych kalendarzy adwentowych. Na styku starego i nowego roku zapatrzymy się w światła krakowskich szopek, poszukamy wzmacniającej siły życzeń i w symboliczny sposób zadbamy o swoje zdrowie. Odkryjemy dawne sposoby na lute dni i długie zimowe wieczory. Sprawdzimy, jakie wzory na okiennych szybach potrafił wymalować mróz, a  następnie stworzymy własne – sporządzonym wspólnie szronem.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 4.12.2021 r. (sobota), godz. 10.00-11.30 (I grupa), 15.30-17.00 (II grupa), godz. 12.30 (grupa dodatkowa) UWAGA BRAK MIEJSC WE WSZYSTKICH GRUPACH! MOŻLIWOŚĆ ZAPISU NA LISTĘ REZERWOWĄ!
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
  • Wiek uczestników: 3-5 lat
  • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z opiekunami, których zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach. (UWAGA! ze względów epidemicznych prosimy, by dziecku towarzyszył tylko jeden opiekun).
  • Cena: 20 zł (pierwsze dziecko), 10 zł (drugie i kolejne dzieci), opiekun towarzyszy dziecku bezpłatnie
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/r/1M6q5ycTgE

CZTERY PORY to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 3-5 lat wprowadzający uczestników w rytm splotów natury i kultury zmieniających się wraz z następującymi po sobie sezonami. Kluczem do nich będą nazwy kolejnych miesięcy oraz kryjące się za nimi przedmioty, rośliny, przekonania i zachowania, zjawiska i obserwacje przyrody.

Każde spotkanie to 3 karty do stworzenia rodzinnego kalendarza rocznego i solidna dawka inspiracji do indywidualnego wykorzystania.

Harmonogram spotkań:
  • 9 października | Czas na jesień