Grafika promująca cykl warsztatów "Cztery pory". Pomarańczowe tło i trzy rysunki przedstawiające letnie miesiące.

CZTERY PORY - Czas na lato | ЧОТИРИ ПОРИ - Час для літа

warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat

Przed nami Czas na lato – finałowe warsztaty z cyklu dla przedszkolaków CZTERY PORY.

Podczas warsztatów przekonamy się, co łączy nazwę pierwszego letniego miesiąca z czerwienią polskiej flagi. Zamienimy się w pszczoły wytwarzające zdrowy lip(c)owy miód. Sprawdzimy, jakie zboża można zebrać w sierpniu – nie tylko za pomocą sierpów. Będziemy odkrywać letni świat wszystkimi zmysłami; tropić związki języka, kultury i natury. Zajrzymy do wnętrza ula, nauczymy się odróżniać owoce od warzyw i pomożemy dawnym gospodarzom w żniwach. Poznamy właściwości gliny, drewna i słomy – a następnie wykorzystamy je w praktyce do budowy domków dla pożytecznych owadów.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 4.06.2022 r. (sobota), godz. 10.00-11.30 (I grupa), godz. 12.30-14.00 (II grupa), 15.30-17.00 (III grupa). Warsztaty w I grupie będą tłumaczone na język ukraiński i język rosyjski.
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
  • Wiek uczestników: 3-5 lat
  • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z rodzicami – opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach.
  • Cena: 20 zł (pierwsze dziecko) + 10 zł (drugie i kolejne dzieci), opiekun towarzyszy dziecku bezpłatnie
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku, za udział w warsztatach zapłacą 1 zł (w oparciu o dowód przekroczenia granicy od daty 24.02.2022 r.).
  • Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/r/Wts7BhQYNH

Нас чекає Час для літа – останні заняття із серії для дітей дошкільного віку ЧОТИРИ ПОРИ.

Під час занять ми побачимо, що спільного між назвою першого літнього місяця та червоним кольором на польському прапорі. Ми станемо бджолами, які виробляють корисний липовий мед. Перевіримо, яке зерно можна збирати у серпні – не тільки серпами. Відкриємо літній світ усіма своїми відчуттями; будемо досліджувати взаємозв’язок мови, культури та природи. Заглянемо всередину вулика, навчимося відрізняти фрукти від овочів і допоможемо колишнім хліборобам у жнивах. Ми дізнаємося про властивості глини, дерева та соломи – а потім будемо використовувати їх на практиці, створюючи будиночки для корисних комах.

Практична інформація:

• Дата: 4.06.2022 р. (субота), 10.00-11.30 (І група), 12.30-14.00 (ІІ група), 15.30-17.00 (III група). Заняття в першій групі будуть перекладені українською та російською мовами.
  • Місце: Етнографічний музей у Кракові, площа Вольниця (пол. plac Wolnica) 1.
  • Вік учасників: 3-5 років.
  • Заняття для дітей з опікунами, яких ми заохочуємо до активної участі.
  • Ціна: 20 злотих (перша дитина), 10 злотих (друга та наступні діти), для опікунів дітей вхід безкоштовний.
  • Ми поважаємо документи, які дають право на знижки: Karta Dużej Rodziny, Krakowska Karta Rodzinna 3+, Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – знижка 30% на участь у заняттях.
  • Участь у заняттях для громадян України, які приїхали до Польщі після 23 лютого 2022 року, коштує 1 злотий (з довідкою про перетин кордону від 24.02.2022).
  • Кількість місць обмежена. Заявки на заняття можна надсилати на адресу електронної пошти rezerwacje@etnomuzeum.eu або через онлайн-форму: https://forms.office.com/r/Wts7BhQYNH

CZTERY PORY to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 3-5 lat wprowadzający uczestników w rytm splotów natury i kultury zmieniających się wraz z następującymi po sobie sezonami. Kluczem do nich będą nazwy kolejnych miesięcy oraz kryjące się za nimi przedmioty, rośliny, przekonania i zachowania, zjawiska i obserwacje przyrody.

Każde spotkanie to 3 karty do stworzenia rodzinnego kalendarza rocznego i solidna dawka inspiracji do indywidualnego wykorzystania.

Patronat medialny:
Radio Kraków