Grafika promująca warsztaty. Na zielonym tle trzy trójkąty (wycinek koła) z ilustracjami jesiennych miesięcy. Napis czas na jesień - warsztaty dla dzieci.

CZTERY PORY | Czas na jesień

CZTERY PORY| Czas na jesień to pierwsze spotkanie w ramach nowego z cyklu warsztatów dla przedszkolaków w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Wraz z uczestnikami weźmiemy udział w jesiennych pracach w polu i ogrodzie. Pomożemy owcom w bezpiecznym powrocie z gór. Sprawdzimy co trzeba zrobić, aby rośliny przeobraziły się w ubrania. Odwiedzimy wrzosowisko z kwitnącymi wrzosami i las przygotowujący się do zimowego snu. Będziemy ćwiczyć zmysły: badać kształty i faktury, wytężać wzrok, nasłuchiwać, wąchać i smakować. Nauczymy się rozpoznawać sezonowe owoce i warzywa oraz nazywać kolory wzięte z natury. Na zakończenie przygotujemy własne przetwory z jesiennymi specjałami.

Informacje praktyczne:
    • Termin: 9.10.2021 r. (sobota) - godz. 10.00-11.30 (I grupa); godz. 15.30-17.00 (II grupa) UWAGA BRAK MIEJSC! MOŻLIWOŚĆ ZAPISU NA LISTĘ REZERWOWĄ!
    • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
    • Wiek uczestników: 3-5 lat
    • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z rodzicami - opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach. (UWAGA! ze względów epidemicznych prosimy by dziecku towarzyszył tylko jeden opiekun).
    • Cena: 20 zł (pierwsze dziecko) + 10 zł (drugie i kolejne), opiekunowie towarzyszą dzieciom bezpłatnie.
    • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
    • Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/r/fDE4xe1H2i

CZTERY PORY to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 3-5 lat wprowadzający uczestników w rytm splotów natury i kultury zmieniających się wraz z następującymi po sobie sezonami. Kluczem do nich będą nazwy kolejnych miesięcy oraz kryjące się za nimi przedmioty, rośliny, przekonania i zachowania, zjawiska i obserwacje przyrody.

Każde spotkanie to 3 karty do stworzenia rodzinnego kalendarza rocznego i solidna dawka inspiracji do indywidualnego wykorzystania.

Harmonogram spotkań:
  • 9 października | Czas na jesień