T T
Grafika dekoracyjna.

CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku | oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na PJM

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”.

Wystawa umożliwia poznanie najstarszych zdjęć z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Ich oryginały zachowały się w formie niewielkich odbitek na papierze i delikatnych szklanych negatywów, które w ostatnich latach zostały poddane starannej konserwacji i wywołane za pomocą technik cyfrowych. Pozwoliło to na wydrukowanie ich w dużym powiększeniu. Na wystawie znajduje się ponad 170 takich wydruków. Pokazują dawnych mieszkańców Małopolski, ich ubrania, przedmioty codziennego użytku, domy i otoczenie, obowiązki i zwyczaje. Ujawniają szczegóły, które nie były widoczne do tej pory.

W czasie oprowadzania opowiedzą o nich kuratorki wystawy: Anna Bujnowska i Anna Sulich.

Oprowadzanie będzie tłumaczone na polski język migowy.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Termin: 16.11.2023 r. (czwartek), godz. 17.00-18.30
  • Miejsce: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Koszt udziału: bezpłatnie, obowiązuje zakup biletów wstępu na w wystawę „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA Fotografia etnograficzna z Małopolski na przełomie XIX i XX wieku”: bilet normalny – 14 zł, bilet ulgowy – 8 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością uczestniczy w oprowadzaniu bezpłatnie. Szczegółowe informacje o biletach ulgowych i bezpłatnych przysługujących w MEK znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/informacja-o-znizkach
  • Płatność: bezpośrednio przed oprowadzaniem, gotówką lub kartą w kasie MEK
  • Oprowadzania są przeznaczone dla osób dorosłych
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy lub pod numerem telefonu 883 751 003
  • Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/wXXtD2Pk2g

Projekt „Być dla każdego 2023” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.