T T
zdjęcie

Baj – Myśliwski. O tym, co ważne. Obojętnie, gdzie to jest na świecie

Wystawa „Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz” to zaproszenie do świata artysty. Zatrzymujemy się przed obrazami, grafikami, szkicami, ale też podążamy za słowami malarza, które prowadzą nad brzeg Bugu, do rodzinnego domu w Dołhobrodach i do dwóch pracowni – tej w dawnej stodole, i tej w centrum Warszawy. Poznajemy ludzi, którzy wpływali na wybór jego dróg – w życiu i w sztuce. Spotykamy jego bliskich, sąsiadów, znajomych i przyjaciół, a wśród nich także innych twórców, z którymi łączy Baja postawa wobec świata – uważność. Stąd na wystawie książki (i portrety) Tadeusza Nowaka i Wiesława Myśliwskiego. Stąd obecność autora „Ostatniego rozdania” w programie wystawy. 

 

Zapraszamy na rozmowę dwóch przyjaciół – Stanisława Baja i Wiesława Myśliwskiego. Uczestniczyć w niej będą także współkuratorzy wystawy: Dorota Majkowska-Szajer oraz Jerzy Illg.

 

Tego dnia będzie można kupić najnowszą książkę Wiesława Myśliwskiego „Ucho igielne”. Powieść ukazała się właśnie z okładką autorstwa Stanisława Baja.

 

Muzeum Etnograficzne w Krakowie
21 października, godz. 17
Ratusz, plac Wolnica 1

 

UWAGA! Aktualizacja z dnia 15 października: Rozdaliśmy już wszystkie wejściówki na spotkanie ze Stanisławem Bajem i Wiesławem Myśliwskim. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie.

 

//W związku z ogromnym zainteresowaniem i ograniczoną liczbą miejsc, w trosce o Państwa komfort, zdecydowaliśmy się wprowadzić wejściówki. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu ze Stanisławem Bajem i Wiesławem Myśliwskim zapraszamy po bezpłatne karty wstępu. Można je odebrać od soboty 13 października do piątku 19 października (lub do wyczerpania wejściówek) w kasach w Ratuszu na pl. Wolnica 1 lub w Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46, w godzinach otwarcia Muzeum. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.// 

 

Jednocześnie informujemy, że 22 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się rozmowa z Wiesławem Myśliwskim na temat jego najnowszej powieści.

 

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Conrad Festival 2018