Aranżacja w parku przyszpitalnym dra Babińskiego w Krakowie

Czy (i jak) etnograficzne zbiory mogą stać się inspiracją dla ludzi żyjących dziś? Pomoże w tym program MAŁOPOLSKA. KRAJOBRAZ polegający na współdziałaniu Muzeum Etnograficznego oraz lokalnych społeczności i środowisk w kształtowaniu krajobrazu wybranych przestrzeni w Małopolsce. Realizując projekt Muzeum zaaranżowało na nowo przestrzeń parku przy Szpitalu im. dra Babińskiego. W zielony krajobraz wkomponowano instalacje nawiązujące do działalności Stowarzyszenia Warsztatów Krakowskich (1913–1926), którego członkowie, artyści i projektanci łączyli fascynację kulturą tradycyjną z szacunkiem dla rzemiosła i z wiarą, że każdy człowiek nosi w sobie poczucie piękna. Nie próbowali kopiować folkloru, lecz przetwarzali dla pożytku wspólnego wywiedzione z niego motywy, formy i pomysły technicznych rozwiązań. Prezentowana w parku przyszpitalnym aranżacja, zatytułowana Kto to wieś ? – gra z tradycją, gra z wyobraźnią, podejmuje ten twórczy eksperyment, przemieniając przestrzeń, z której korzystać mogą wszyscy – zarówno pacjenci, jak mieszkańcy miasta. Można się tu swobodnie przechadzać, można przysiąść, pobawić się, swobodnie spędzić czas i poszukać czegoś dla siebie. Aranżację można oglądać do końca września 2019 roku.