Grafika dekoracyjna.

Ale kosmos – wzór! | spotkanie z Dorotą Majkowską-Szajer i Katarzyną Piszczkiewicz

Raz w miesiącu, we wtorki, sięgamy do kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Wspólnie z ekspertkami z MEK przyglądamy się zabytkowym obiektom związanym z wybranymi wątkami wystawy „Ale kosmos!”.

Zajrzyj z nami do niezwykłej kolekcji archiwaliów od ponad stu lat gromadzonej w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Przyjrzymy się rysunkom haftów i ściegów. Niektóre z nich to notatki z badań terenowych, nanoszone na papier ołówkiem czy kredką. Inne to pieczołowicie przygotowane plansze pokryte tuszem lub farbami, z myślą o publicznej prezentacji czy publikacji. Są wśród nich m.in. barwne miniatury stworzone przez samego Seweryna Udzielę, założyciela Muzeum.

Pochylimy się nad kalkami, kartkami, kartonami… Stworzymy też możliwość skopiowania wybranych wzorów na miejscu. Może znajdziesz wśród nich swój ulubiony?

12 grudnia, godz. 18.00
Ratusz, pl. Wolnica 1