Grafika dekoracyjna.

Ale kosmos – strój męski! | spotkanie z Anną Grochal

Raz w miesiącu, we wtorki, sięgamy do kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Wspólnie z ekspertkami z MEK przyglądamy się zabytkowym obiektom związanym z wybranymi wątkami wystawy „Ale kosmos!”.

17 października -  Ale kosmos – strój męski! | spotkanie z Anną Grochal

Wbrew powszechnym skojarzeniom efektowne zdobienia nie są domeną odzieży damskiej. Wystarczy zajrzeć do kolekcji strojów MEK, by przekonać się o bogactwie męskiej garderoby. Parzenice na góralskich portkach, roślinne ornamenty na odzieży wierzchniej – cuchach i gurmanach, wreszcie znaki haftowane na koszulach, piękne i zabezpieczające przed rozdarciem.

Podczas spotkania z Anną Grochal, kustoszką z działu strojów i tkanin MEK, przyjrzymy się z bliska wybranym obiektom ze zbiorów Muzeum oraz porozmawiamy o różnorodności zdobień męskiego stroju.

Ratusz, pl. Wolnica 1
wstęp wolny