Z natury rzeczy | ferie w MEK

rodzinnie
T T
Mężczyzna idący przez bezkres tajgi.
W czasie ferii zimowych wyruszymy na Syberię. Przez bezmiar tajgi i bezkresne połacie tundry, aż po wybrzeża Oceanu Arktycznego, poprowadzą nas zaskakujące i unikatowe przedmioty z syberyjskiej kolekcji MEK oraz odkrycia, przygody i doświadczenia osób związanych z projektem badawczym Kolekcja syberyjska – nowe spojrzenie.
W każdą niedzielę będziemy odkrywać potencjał pracy etnografa na warsztatach dla dzieci w wieku 6-9 – zawsze przy ulicy Krakowskiej 46, wśród przedmiotów z dalekiej Północy, w twórczej atmosferze i specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Przedmiot (z) opowieści (BRAK MIEJSC - LISTA REZERWOWA!)
16.01.2022 r. godz. 12.30-14.30

Warsztat opowiadaczki i opowiadacza – o opowieściach z dalekiej Północy, w których występują przedmioty z kolekcji MEK i syberyjskich historiach, które mogłyby opowiedzieć obiekty znajdujące się w Muzeum.
W programie m.in. pełna Słońca i gwiazd piłka z Czukotki, praca z ruchem, rytmem i wyobraźnią, tworzenie instrumentów, których dźwięk współgra ze słowem. 
Prowadząca: Barbara Mołas
 
Natura kolekcjonera (BRAK MIEJSC - LISTA REZERWOWA!)
23.01.2022 r. godz. 12.30-14.30

Warsztat kolekcjonerki i kolekcjonera – o ludziach z krwi i kości, których kolekcje dały początek syberyjskim zbiorom MEK oraz potrzebie kolekcjonowania i związanych z nią wyzwaniach.
W programie m.in. niezwykle łyżki Cecylii Chrzanowskiej, odkrywanie właściwości naturalnych materiałów i twórcza praca w glinie. 
Prowadząca: Zuzanna Surma

Zatrzymać chwilę (BRAK MIEJSC - LISTA REZERWOWA!)
30.01.2022 r. godz.12.30-14.30 

Warsztat dokumentalistki i dokumentalisty – o zapiskach z podróży, rysunkach, zdjęciach i modelach oraz innych metodach dawnych i współczesnych badaczy Syberii – do wykorzystania przez każdego.
W programie m.in. ćwiczenia z uważnego patrzenia i fotografowania oraz wykonanie osobistych notatników rzemieślniczymi technikami introligatorskimi.
Prowadząca: Zuzanna Surma
 
Informacje praktyczne:
  • Miejsce: Dom Esterki, ul Krakowska 46
  • Wiek uczestników: 6-9 lat
  • Cena: 20 PLN (pierwsze dziecko) + 15 PLN (drugie i kolejne), płatność w kasie. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 3 stycznia przez formularz: