Wstęp do Rozśpiewu

Muzyczne warsztaty dla dorosłych.
T T
grafika
Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych, zarówno tych już śpiewających, które chcą popracować nad niuansami swojego głosu, jak i tych, które dopiero zaczynają przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu i są podzielone na dwa bloki tematyczne.

W trakcie pierwszych czterech spotkań Katarzyna Chodoń prowadzi uczestników i uczestniczki przez repertuar pieśni głównie z Polski, ale również z innych kręgów kulturowych. W wyborze tematów kieruje się kalendarzem liturgicznym oraz porami roku.

Rozwinięciem tych spotkań są dwa warsztaty z Agatą Bargiel (13 i 27 marca), w trakcie których skupiamy się na pracy z głosem. Podczas zajęć ćwiczymy przede wszystkim umiejętność modulacji dźwięku oraz poznajemy praktyczne sposoby na rozszerzenie możliwości emisyjnych.


13 marca: Z ruchu do głosu. Trening fizyczny inspirowany metodą "Alfabet ciała" Zygmunta Molika ucznia Jerzego Grotowskiego. Zawiera sekwencje otwierajace, rozciągające, rozgrzewające i poszerzające przestrzenie rezonacyjne głosu. Praca nad przyniosioną przez siebie pieśnią. 

 
27 marca: Inne formy śpiewu tradycyjnego. Śpiew modalny. Praca oparta na harmonizacji i wspólnej podróży z głosem. Będziemy pracować na kanwie ormiańskiej kołysanki. Prowadzenie:
Katarzyna Chodoń – śpiewaczka, animatorka tradycyjnej kultury ludowej. Instruktorka w grupie artystycznej Prądniczanki w Centrum Kultury w Sułoszowej. Wokalistka w kapeli Dudek Lewicki, prezentującej folklor wsi krakowskiej, oraz w grupie wokalnej Swada, działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie, oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Alchemia Światła. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko od 2013, Folk Caravan w D’Abruzzo w 2014, Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015). Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku.
Agata Bargiel – pasjonatka głosu, pracy z ciałem i improwizacji. Do głosu podchodzi w sposób holistyczny. W swej pracy łączy elementy terapii głosu, teatru fizycznego, oraz technik ekspresywnych. Propaguje śpiew jako drogę do zdrowia, lepszej komunikacji i samoświadomości. Jej pasją od dzieciństwa jest biały śpiew, dające moc i przestrzeń na każdy głos. Od 10 lat rozwija swoje zainteresowania wielowymiarowym podejściem do głosu podczas warsztatów śpiewu u różnych nauczycieli.. Obecnie uczy się i śpiewa w zespole ukraińskiej muzyki tradycyjnej Velme Ghurt pod przewodnictwem Sofii (Nesteruk) Herian. 

Więcej na www.mocglosu.pl/
Informacje praktyczne:
Terminy zajęć: 

3 i 27 marca - zajęcia z Agatą Bargiel.

Czas trwania: 18.00–20.00

Jeden cykl „Wstępu do Rozśpiewu” z Kasią Chodoń składa się z czterech spotkań (dwa miesiące).

Cena: 110 zł/4 spotkania.

Jeden cykl z Agatą Bargiel składa się z dwóch spotkań (miesiąc).

Cena: 60 zł/2 spotkania. Nie ma możliwości zarezerwowania miejsca na tylko jedno spotkanie.

 

Informacja i rezerwacja:

Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00