Wstęp do Rozśpiewu

Muzyczne warsztaty dla dorosłych.
T T
grafika
Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych. Zapraszamy zarówno tych już śpiewających, które chcą popracować nad niuansami swojego głosu, jak i tych, które dopiero zaczynają przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. Prowadzone będę na zmianę przez Katarzynę Chodoń i Sabinę Krauze. Obowiązują zapisy.

Prowadzenie:

Katarzyna Chodoń – folklorystka, śpiewaczka, dyplomowana choreograf polskich tańców tradycyjnych. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca tradycyjnego. Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie (Raraszek - muzyka krakowska, Tadirindum - muzyka rzeszowska, Swada w projekcie Bajkowe Kołysanki, Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna, Małe Piwko – muzyka miejska). Działalność dotyczącą edukacji regionalnej prowadzi jako Pani od Muzyki.

Sabina Krauze – śpiewa, gra, występuje, komponuje. Ma za sobą formalną edukację muzyczną w postaci szkoły muzycznej pierwszego stopnia oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Jej droga poznawania swojego głosu rozpoczęła się pod okiem solistki poznańskiej opery. Przez kolejne lata odkrywała przestrzeń sali teatralnej w Gdańskiej Szkole Artystycznej, jazz i funk w zespole Native i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej i improwizowanej. Od tamtego czasu współtworzy projekt Banda Furora, komponuje muzykę, prowadzi i współprowadzi warsztaty wokalne i wokalno-teatralne, bierze udział w projektach muzycznych i teatralnych w Polsce i nie tylko. Z przyjemnością zgłębia polską kulturę tradycyjną, poznaje te pochodzące z innych terenów geograficznych, czerpie z nich inspirację i wplata w codzienność swoją oraz uczestników jej zajęć.

Informacje praktyczne:

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wszystkie warsztaty grupowe odbywające się w Muzeum zostały zawieszone do odwołania. Więcej informacji wkrótce.

Informacja i rezerwacja:

Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00