
Podczas spotkań będziemy mieli okazję do wspólnej pracy nad emisją i artykulacją głosu, koordynacją fizyczno–oddechową oraz intonacją. Sięgniemy po różne sposoby ćwiczenia techniki śpiewu tak zwanym „otwartym głosem”, który jest charakterystyczny dla kultur tradycyjnych.
Zajęcia rozpoczynać się będą rozgrzewką opartą o metody wykorzystywane w pracy teatralnej, śpiewie zespołowym i solowym oraz autorską metodą prowadzącej. Oprócz podstaw pracy z głosem, poznamy również metody uczenia się pieśni – będziemy rozpoznawać ich funkcje oraz rozczytywać ukrytą w nich symbolikę.
O prowadzącej:
Sabina Krauze
Śpiewa, gra, występuje, komponuje. Ma za sobą formalną edukację muzyczną w postaci szkoły muzycznej pierwszego stopnia oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Jej droga poznawania swojego głosu rozpoczęła się pod okiem solistki poznańskiej opery. Przez kolejne lata odkrywała przestrzeń sali teatralnej w Gdańskiej Szkole Artystycznej, jazz i funk w zespole Native i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej i improwizowanej. Od tamtego czasu współtworzy projekt Banda Furora, komponuje muzykę, prowadzi i współprowadzi warsztaty wokalne i wokalno-teatralne, bierze udział w projektach muzycznych i teatralnych w Polsce i nie tylko. Z przyjemnością zgłębia polską kulturę tradycyjną, poznaje te pochodzące z innych terenów geograficznych, czerpie z nich inspirację i wplata w codzienność swoją oraz uczestników jej zajęć.
Informacja i rezerwacja:
Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00