Rozśpiew. Warsztaty śpiewu tradycyjnego

warsztaty
T T
Zdjęcie z zajęć Rozśpiew
Co jest potrzebne by poczuć się pewnie ze swoim głosem na co dzień? Jak to jest zanurzyć się w dźwiękach z innymi współśpiewającymi? Jakie to uczucie mieć wspólny repertuar do pośpiewania przy spotkaniach prywatnych? Jak poczuć się na tyle odważnym by nauczyć pieśni innych?
Na te i inne pytania szukamy wspólnie odpowiedzi podczas nowego cyklu "Rozśpiew". Jest on skierowany zarówno do mężczyzn jak i kobiet, wszystkich tych, którzy chcą zaprosić śpiew do swojej codzienności. Pierwsza odsłona nowej formuły startuje od listopada. Wspólnie, w stałej grupie, spróbujemy odzyskać śpiew jako czynnik łączący ludzi we wspólnym działaniu i doświadczeniu.

Sześć spotkań w stałej, zamkniętej grupie. 
Spotykamy się co tydzień, w środowe wieczory. 

Praca w stałej grupie stworzy warunki do pogłębionej pracy nad różnymi aspektami śpiewu oraz zestrojeniem się pomiędzy poszczególny uczestnikami. Będziemy zwracać uwagę na współbrzmienia i harmonie. Weźmiemy na warsztat pieśni dwu- i trzygłosowe. Wspólnie poszukamy możliwości aranżacyjnych, które będą służyć odkrywaniu znaczenia pieśni. Przyjrzymy się kontekstom geograficznym i kulturowym pieśni.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ 2021/2022
 • GRUPA 1 - PIEŚNI ZE ŚWIATA, prowadzenie Sabina Krauze (listopad, grudzień 2021)
 • GRUPA 2 - PIEŚNI KRAKOWSKIE, prowadzenie Katarzyna Chodoń (styczeń, luty, marzec 2022)
 • GRUPA 3 - prowadzenie Sabina Krauze (kwiecień, maj, czerwiec 2022)

PIEŚNI ZE ŚWIATA

prowadzenie: Sabina Krauze

Sięgniemy po pieśni z Grecji, Gruzji, Ukrainy, Polski, Białorusi i Polski.

Pracy muzycznej będą też towarzyszyć ćwiczenia oddechowe, praca z wyobraźnią (między innymi metodą Kristin Linklater), ćwiczenia budujące świadomość ciała i głosu, kształcenie umiejętności śpiewu w grupie, dostrajania się, wsłuchiwania we wspólne brzmienie, szukania balansu między proponowaniem a podążaniem w dźwiękach i interpretacjach.

Proponujemy, by siódme (ostatnie) spotkanie miało formę inną niż poprzednie zajęcia.  Zachęcamy, żeby wspólnie wybrać jego formułę i miejsce, które pozwoliłoby na prezentację efektów naszej pracy szerszemu gronu w formie zorganizowania otwartego spotkania śpiewaczego. Decyzję co do tego jak będzie ono wyglądać podejmiemy wspólnie w czasie trwania cyklu. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
 • cykl 7 spotkań
 • środy od 18.30 do 20.30
 • daty: 10, 17, 24 listopada oraz 1, 8, 15 + 22 grudnia
 • grupa maksymalnie 12 osób
 • cena: 300 zł
 • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.  
 • zapraszamy kobiety i mężczyzn
 • link do zapisów:  https://forms.office.com/r/fGnttEFWXv
Informacje: Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu