Rozśpiew. Warsztaty śpiewu tradycyjnego

warsztaty
T T
Zdjęcie z zajęć Rozśpiew
Co jest potrzebne by poczuć się pewnie ze swoim głosem na co dzień? Jak to jest zanurzyć się w dźwiękach z innymi współśpiewającymi? Jakie to uczucie mieć wspólny repertuar do pośpiewania przy spotkaniach prywatnych? Jak poczuć się na tyle odważnym by nauczyć pieśni innych?
Na te i inne pytania szukamy wspólnie odpowiedzi podczas nowego cyklu "Rozśpiew". Jest on skierowany zarówno do mężczyzn jak i kobiet, wszystkich tych, którzy chcą zaprosić śpiew do swojej codzienności. Pierwsza odsłona nowej formuły startuje od listopada. Wspólnie, w stałej grupie, spróbujemy odzyskać śpiew jako czynnik łączący ludzi we wspólnym działaniu i doświadczeniu.

Siedem spotkań w stałej, zamkniętej grupie. 
Spotykamy się co tydzień, w środowe wieczory. 

Praca w stałej grupie stworzy warunki do pogłębionej pracy nad różnymi aspektami śpiewu oraz zestrojeniem się pomiędzy poszczególny uczestnikami. Będziemy zwracać uwagę na współbrzmienia i harmonie. Weźmiemy na warsztat pieśni dwu- i trzygłosowe. Wspólnie poszukamy możliwości aranżacyjnych, które będą służyć odkrywaniu znaczenia pieśni. Przyjrzymy się kontekstom geograficznym i kulturowym pieśni.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ 2021/2022
  • GRUPA 1 - PIEŚNI ZE ŚWIATA, prowadzenie Sabina Krauze (listopad, grudzień 2021)
  • GRUPA 2 - PIEŚNI KRAKOWSKIE, prowadzenie Katarzyna Chodoń (styczeń, luty 2022)
  • GRUPA 3 - jeszcze więcej PIEŚNI ZE ŚWIATA, prowadzenie Sabina Krauze (marzec, kwiecień 2022)
  • GRUPA 4  - KRAKOWSKIE PIEŚNI na początek lata., prowadzenie Katarzyna Chodoń (maj, czerwiec 2022)
O PROWADZĄCYCH:

Katarzyna Chodoń
folklorystka, śpiewaczka, dyplomowana choreografka polskich tańców tradycyjnych. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca tradycyjnego. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną (Domowe Muzykowanie – Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Mały Kolberg – Małopolska, Mateczniki Tradycji 2017-2019 – MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Gorajecki Uniwersytet Ludowy). Wokalistka w zespołach Raraszek – muzyka krakowska, Tadirindum – muzyka rzeszowska, Swada w projekcie Bajkowe Kołysanki, Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna, Małe Piwko – muzyka miejska. Laureatka przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w (2015, 2018), przeglądu Krakowski Wianek (2015, 2018) oraz Stara Tradycja jako wokalistka w kapelach Tadirindum (2017) i Raraszek (2018). Działalność dotyczącą edukacji regionalnej prowadzi jako Pani od Muzyki(facebook.com/PaniOdMuzykiKrakow).

Sabina Krauze
śpiewa, gra, występuje, komponuje. Ma za sobą formalną edukację muzyczną oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Jej droga poznawania swojego głosu rozpoczęła się pod okiem solistki poznańskiej opery. Przez kolejne lata odkrywała przestrzeń sali teatralnej w Gdańskiej Szkole Artystycznej, jazz i funk w zespole Native i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej i improwizowanej. Od tamtego czasu współtworzy projekt Banda Furora, komponuje muzykę, prowadzi i współprowadzi warsztaty wokalne i wokalno-teatralne, bierze udział w projektach muzycznych i teatralnych w Polsce i nie tylko. Z przyjemnością zgłębia polską kulturę tradycyjną, poznaje te pochodzące z innych terenów geograficznych, czerpie z nich inspirację i wplata w codzienność swoją oraz uczestników jej zajęć.