Łącze Rozśpiew

warsztaty etnograficzno–śpiewacze online
T T
Na zdjęciu widać trzy śpiewające kobiety. Po prawej stronie fotografii dwa czarne napisy na szarym tle: „Łączę Rozśpiew”; „Warsztaty online”.
Warsztaty etnograficzno–śpiewacze online dla dorosłych. Zapraszamy bez względu na to, czy chcesz rozpocząć przygodę ze śpiewem tradycyjnym, czy śpiewasz już od lat.
Grupowe śpiewanie tworzy porozumienie, zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Choć spotykamy się każdy we własnym domu, wspólna nauka śpiewu łączy, tu zaś osobno otwiera na zapisane w pieśniach doświadczenie poprzednich pokoleń, na szacunek dla przyrody i jej rytm.

Bez względu na to czy chcesz rozpocząć swą przygodę ze śpiewem tradycyjnym czy śpiewasz od lat – zapraszamy.

Tematyka pieśni koresponduje z rocznym cyklem obrzędowym: czerwiec - pieśni sobótkowe, lipiec – pieśni jagodne i leśne, sierpień – pieśni o ziołach, wrzesień – pieśni dożynkowe, październik – ballady.

Warsztaty śpiewacze prowadzone są przez Sabinę Krauze oraz Katarzynę Chodoń – nauczycielki śpiewu, które prowadziły cieszące się zainteresowaniem zajęcia muzyczno-śpiewacze Wstęp do Rozśpiewu w Muzeum Etnograficznym.

Katarzyna Chodoń – folklorystka, śpiewaczka, dyplomowana choreograf polskich tańców tradycyjnych. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca tradycyjnego. Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie (Raraszek - muzyka krakowska, Tadirindum - muzyka rzeszowska, Swada w projekcie Bajkowe Kołysanki, Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna, Małe Piwko – muzyka miejska). Działalność dotyczącą edukacji regionalnej prowadzi jako Pani od Muzyki.

Sabina Krauze – śpiewa, gra, występuje, komponuje. Ma za sobą formalną edukację muzyczną w postaci szkoły muzycznej pierwszego stopnia oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Jej droga poznawania swojego głosu rozpoczęła się pod okiem solistki poznańskiej opery. Przez kolejne lata odkrywała przestrzeń sali teatralnej w Gdańskiej Szkole Artystycznej, jazz i funk w zespole Native i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej i improwizowanej. Od tamtego czasu współtworzy projekt Banda Furora, komponuje muzykę, prowadzi i współprowadzi warsztaty wokalne i wokalno-teatralne, bierze udział w projektach muzycznych i teatralnych w Polsce i nie tylko. Z przyjemnością zgłębia polską kulturę tradycyjną, poznaje te pochodzące z innych terenów geograficznych, czerpie z nich inspirację i wplata w codzienność swoją oraz uczestników jej zajęć.

Informacje praktyczne:

Spotkania odbywają się od czerwca do października, dwa razy w miesiącu, za pośrednictwem platformy Zoom, tak by osoby uczestniczące i prowadząca miały możliwość widzieć i słyszeć się w czasie rzeczywistym. Link do spotkania będzie udostępniany każdorazowo osobom zapisanym.

Terminarz zajęć:

10 i 24 czerwca - PIEŚNI SOBÓTKOWE

godz: 18:00- 20:00

Prowadzenie: Sabina Krauze


8 i 22 lipca – PIEŚNI JAGODNE I LEŚNE

Godzina 18:00- 20:00

Prowadzenie: Katarzyna Chodoń


12 i 19 sierpnia – PIEŚNI O ZIOŁACH

godz: 18:00 – 20:00

Prowadzenie: Sabina Krauze


Kolejne terminy już wkrótce!


Zapisy oraz więcej informacji: Katarzyna Dorota, dorota@etnomuzeum.eu

Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.