Jak to działa?

Warsztaty dla młodych wynalazców!
T T
Zdjęcie z zajęć Etnokalendarz

Jak obejrzeć film, nie mając prądu? Jak przewieźć tuzin jajek rozklekotanym wozem i żadnego nie rozbić? Jak odmierzyć trzy minuty, nie posiadając zegarka? Ile niedziałających żarówek trzeba wynaleźć, aby stworzyć żarówkę, która działa?

Jak to działa? to przestrzeń, w której rodzinnie tworzymy wynalazki. Dawne sposoby radzenia sobie ze światem są dla nas inspiracją do stawiania czoła współczesnym wyzwaniom i problemom. Budujemy prototypy, testujemy je i udoskonalamy. Korzystamy z prostych materiałów i zamieniamy je w skomplikowane, tajemnicze urządzenia. Podczas warsztatów każdy pomysł jest cenny, a na wszystkie pytania istnieje więcej niż jedna poprawna odpowiedź. Pracujemy zespołowo, całą rodziną, ponieważ dzięki współpracy powstają najwspanialsze idee. Przy okazji oczywiście wyśmienicie się bawimy! Jeśli zatem marzysz o stworzeniu nierozlewatora, odstraszacza pająków lub cierpliwościomierza, warsztaty Jak to działa? są właśnie dla Ciebie.

 

Prowadzenie:

OKO I UCHO – kolektyw edukacyjny działający w Krakowie i okolicach. Organizuje zajęcia dla małych i dużych, podczas których angażowane są wszystkie zmysły, aby odkrywać świat, doświadczać sztuki, uczyć się, przeżywać przygody i świetnie się bawić.
Nina Kulik – edukatorka, animatorka i pedagożka. Od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa. Znana z zamiłowania do czarnych ubrań, podstarzałych zwierząt i porcelany z rodziną królewską. OKO kolektywu, które dostrzeże najmniejsze dziecko, największego rodzica i każdy miły gest. Uwielbia, kiedy jest ładnie i mądrze. Przyznaje, że umie się bawić lepiej niż dzieci, ale stara się nad tym panować.
Asia Zbela – edukatorka, pedagożka i specjalistka ds. podróży w czasie. Lubi wszystkie kolory, duże konstrukcje i marzy o tym, aby któregoś dnia zostać kangurem. Tworzyła zwariowane zajęcia dla dzieci m.in. w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Cricotece, Domu Kultury Inspiro i podczas Kosmicznych Półkolonii. Uwielbia się uczyć i garściami czerpie inspiracje ze świata sztuki, nauki, filmów i literatury. Jest UCHEM kolektywu. Uważnie słucha opowieści, pomysłów, marzeń, radości i zmartwień dzieci. Opowiada też historie, zmyśla bajki, przekazuje tajne informacje i prowadzi korespondencję z dinozaurami.

Informacje praktyczne:
Cykl pięciu spotkań, które odbywają się raz w miesiącu. W zajęciach można uczestniczyć, dokonując rezerwacji oraz wykupując karnet na pierwszy semestr.
Wiek: od 6 do 100 lat
Terminy zajęć: 2 lutego, 2 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 8 czerwca
Czas trwania: 15.00–16.30
Cena: 125 zł/cały cykl zajęć (na jeden karnet mogą wejść trzy osoby)
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.