Etnograficznym okiem | otwarte warsztaty rysunku online

Wokół mnie
T T
Grafika promująca warsztaty. Na fioletowym tle na górze napis: „Otwarte warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”. Poniżej grafika: szkice pustych kół od mniejszych do większych. Cztery koła wypełnione kolorem:jedno pomarańczowe, dwa białe, dwa czarne. W l
Etnograficznym okiem: wokół mnie to kontynuacja cyklu spotkań z rysunkiem w przestrzeni Muzeum Etnograficznego w Krakowie, na które ze względu na wyjątkowe okoliczności epidemiologiczne zapraszamy w formule warsztatu online.
Ze względu na zaistniałą sytuację spotykamy się wirtualnie, aby jednocześnie nawiązać kontakt z miejscem, w którym żyjemy i mieszkamy. Właśnie te miejsca staną się nie tylko nasza prywatną pracownią, ale również głównym źródłem inspiracji podczas naszych spotkań.

Z etnograficzną starannością, poprzez rysunek spojrzymy na nasze otoczenie i przedmioty znajdujące się właśnie – wokół nas. 

Rysowanie z natury to najlepszy sposób na naukę rysunku i przy tej metodzie chcemy pozostać. Natomiast inspiracje płynące z Muzeum Etnograficznego pozwolą nam pomyśleć inaczej o naszej codzienność i niecodzienność.

Najbliższe spotkanie: niedziela, 13.12.2020, godzina 16:00

ETNOGRAFICZNYM OKIEM: LINIA TKANINY

Tym razem chcemy przyjrzeć się materii tkanin. Naszą inspiracją będą materiały, z których uszyto stroje prezentowane na wystawie stałej Muzeum. Chcemy również spojrzeć na nowo na te tkaniny, które znajdują się w naszych szafach, wiszą na poręczy fotela lub krzesła. 

Zastanowimy się, jak narysować miękkość materiału, jak pokazać jego przytulność lub delikatność. Poszukamy rytmów w ściegu, deseniu, fakturze materiału i podążymy za kształtem nitek, z których utkana jest wybrana przez nas tkanina.

Naszymi narzędziami pracy będą: mikropis, cienkopis, długopis, a może nawet wieczne pióro.

Więcej informacji uzyskać można klikając w tutaj.
Pojęcia: ołówek rysunek warsztaty warsztaty online Syberia