Etnograficznym okiem | otwarte warsztaty rysunku online

Wokół mnie
T T
Grafika promująca warsztaty. Na fioletowym tle na górze napis: „Otwarte warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”. Poniżej grafika: szkice pustych kół od mniejszych do większych. Cztery koła wypełnione kolorem:jedno pomarańczowe, dwa białe, dwa czarne. W l
Etnograficznym okiem: wokół mnie to kontynuacja cyklu spotkań z rysunkiem w przestrzeni Muzeum Etnograficznego w Krakowie, na które ze względu na wyjątkowe okoliczności epidemiologiczne zapraszamy w formule warsztatu online.
Ze względu na zaistniałą sytuację spotykamy się wirtualnie, aby jednocześnie nawiązać kontakt z miejscem, w którym żyjemy i mieszkamy. Właśnie te miejsca staną się nie tylko nasza prywatną pracownią, ale również głównym źródłem inspiracji podczas naszych spotkań.

Z etnograficzną starannością, poprzez rysunek spojrzymy na nasze otoczenie i przedmioty znajdujące się właśnie – wokół nas. 

Rysowanie z natury to najlepszy sposób na naukę rysunku i przy tej metodzie chcemy pozostać. Natomiast inspiracje płynące z Muzeum Etnograficznego pozwolą nam pomyśleć inaczej o naszej codzienność i niecodzienność.

Najbliższe spotkanie: niedziela, 25.04.2021, godzina 16:00

ETNOGRAFICZNYM OKIEM: WIDOKI

Wnętrza domów to miejsca niezwykłe. Podczas marcowego spotkania przyjrzymy się dokładnie tym małym światom – przestrzeniom najbliższym, w których spędzamy dużo czasu i które widzimy prawie codziennie. Skupimy się na naszych meblach, ulubionych przedmiotach, domowych sprzętach oświetlonych coraz bardziej wiosennym światłem.  

Wspólnie wejdziemy do niecodziennych dla nas przestrzeni izby krakowskiej i podhalańskiej, by zainspirować się ich pięknem. 

Naszą techniką będzie węgiel rysunkowy, który pomoże nam pracować ze światłem i cieniem, przejściami między nimi oraz kontrastem. 

Więcej informacji uzyskać można klikając w tutaj.
Pojęcia: ołówek rysunek warsztaty warsztaty online Syberia