Etnograficznym okiem

otwarte warsztaty rysunku
T T
Grafika do warsztatów Etnograficznym Okiem

Warsztaty wprowadzające w zagadnienie rysunku. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem – eksponatem w przestrzeni muzeum. Posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkraczamy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym Muzeum.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego, co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to, co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas – możemy to przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

Warsztaty umożliwiają zapoznanie się z wybranymi technikami rysunkowymi. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i eksperymentują z własnym stylem. Hasła poszczególnych spotkań stają się drogowskazami w eksploracji wybranych aspektów etnograficznej ekspozycji. Podczas kolejnych odsłon korzystamy z różnych narzędzi, takich jak kredki, flamastry czy akwarele.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Nie obowiązują zapisy. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów – decyduje kolejność!


Warsztaty są tłumaczone na polski język migowy. Tłumacza nie trzeba specjalnie zamawiać - wystarczy zgłosić zapotrzebowanie w kasie w momencie przybycia na warsztaty.

Harmonogram spotkań w 2019 r. 

  • 13 stycznia: sangwina
  • 03 lutego: grafit w proszku i w sztyfcie
  • 03 marca: pastele olejne
  • 07 kwietnia: kredka na papierze ściernym
  • 19 maja: plener: tusz
  • 16 czerwca: plener: ołówek, akwarela, piórko

 

Informacje praktyczne:

Termin: warsztaty odbywają się raz w miesiącu w niedzielę, w godz. 15.30–18.00

Cena: warsztaty bezpłatne

Miejsce: Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1

Nie obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona (max. 25 os.).

zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć