
Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-16.00, pod numerem telefonu 883 751 003. Liczba dostępnych terminów jest ograniczona.
Co łączy czerwiec z czerwienią polskiej flagi? Jak powstaje pyszny lip(c)owy miód? Jakie zboża można zebrać w sierpniu – niekoniecznie za pomocą sierpów? Wakacyjna wyprawa za miasto, którą można odbyć w… muzeum. Wizyta na łące, w gospodarstwie rolnym i na polu. Podążanie szlakiem pszczół i odkrywanie tajemnic pasieki. Budowa domków dla pożytecznych owadów.
Jak wyglądało dzieciństwo w czasach naszych prapradziadków i praprababć? Co łączy współczesne dzieci z tymi sprzed stu lat? A przedstawicieli różnych kultur i krajów? Testowanie dawnych pomysłów na wolny czas. Wprawianie w ruch zabawek z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat. Odkrywanie potencjału prostych, łatwo dostępnych materiałów i uniwersalnego języka zabawy.
Co o swoich właścicielach mogą powiedzieć spodnie, buty lub nakrycia głowy? Jak na wygląd ubrań wpływają obyczaje, potrzeby użytkowników i mody? Funkcje stroju dawniej i współcześnie. Poznawanie elementów polskich strojów ludowych. Odczytywanie informacji zakodowanych w ubiorze. Odkrywanie tradycyjnych sposobów wytwarzania i ozdabiania odzieży – na własny użytek, w działaniu.
Wakacyjne wyjście z ram – obrazów i schematów działania. Spotkanie z bohaterkami i bohaterami dzieł sztuki, które znajdują się na muzealnych wystawach. Poznawanie technik artystycznego wyrazu, doświadczanie siły wyobraźni i niepohamowanej potrzeby tworzenia. Modelowanie żywych rzeźb, łączenie kolorów, budowanie osobistej relacji ze sztuką i odkrywanie jej dla siebie.
Zespołowy wariant gry miejskiej Kazimierz od podszewki. Łączy ludzi, czasy, miejsca i brzegi zasypanej rzeki. Echa wielkiej historii i ślady codziennych wyborów kolejnych pokoleń mieszkańców (pod)krakowskiego Kazimierza zapisane w przebiegu ulic, murach domów, wyglądzie pozornie znanych miejsc. Zadania kooperacyjne, strategiczne wyzwania oraz 12 liter hasła do odnalezienia.