WAKACJE 2022

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty i gry dla grup zorganizowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Będziemy prowadzić je między 27 czerwca a 31 sierpnia 2022 roku, od poniedziałku do piątku, w indywidualnie ustalonych terminach.

dla przedszkoli

Cztery pory roku. Lato

Co łączy czerwiec z czerwienią polskiej flagi? Jak powstaje pyszny lip(c)owy miód? Jakie zboża można zebrać w sierpniu – niekoniecznie za pomocą sierpów? Wakacyjna wyprawa za miasto, którą można odbyć w… muzeum. Wizyta na łące, w gospodarstwie rolnym i na polu. Podążanie szlakiem pszczół i odkrywanie tajemnic pasieki. Budowa domków dla pożytecznych owadów.

dla szkół podstawowych

Pole tworzenia

Wakacyjne wyjście z ram – obrazów i schematów działania. Spotkanie z bohaterkami i bohaterami dzieł z muzealnej kolekcji sztuki. Doświadczanie siły wyobraźni i niepohamowanej potrzeby tworzenia. Modelowanie żywych rzeźb, wprawianie w ruch wzorów z nieruchomych eksponatów, budowanie osobistej relacji ze sztuką i odkrywanie jej dla siebie.

dla szkół ponadpodstawowych

Kazimierz od podszewki. Po-łączenia

Zespołowy wariant gry miejskiej Kazimierz od podszewki. Łączy ludzi, czasy, miejsca i brzegi zasypanej rzeki. Echa wielkiej historii i ślady codziennych wyborów kolejnych pokoleń mieszkańców (pod)krakowskiego Kazimierza zapisane w przebiegu ulic, murach domów, wyglądzie pozornie znanych miejsc. Zadania kooperacyjne, strategiczne wyzwania oraz 12 liter hasła do odnalezienia.

dla grup ukraińskich

Spotkanie z zabawą

Jak wyglądało dzieciństwo w czasach naszych prapradziadków i praprababć? Co łączy współczesne dzieci z tymi sprzed stu lat? A przedstawicieli różnych kultur i krajów? Testowanie dawnych pomysłów na wolny czas. Wprawianie w ruch zabawek z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat. Odkrywanie potencjału prostych, łatwo dostępnych materiałów i uniwersalnego języka zabawy.