WAKACJE 2021

fragment grafiki promującej wystawę i warsztaty. na kolorowym tle dwa niebieskie psy zwrócone pyskami do siebie. Napis "zabawki na warsztacie"
Zapraszamy na wakacyjny cykl sobotnich warsztatów dla dzieci 6-10 lat organizowanych w przestrzeni wystawy plenerowej „Muzeum nie musi być w muzeum” na placu Wolnica. Każde trzy spotkania to opowieść o trzech etapach tworzenia prostej zabawki: nadawaniu jej kształtu z użyciem prostych materiałów, wprowadzaniu w ruch i określaniu cech kolorem.

Zajęcia dla uczestników indywidualnych. Grupy zorganizowane zapraszamy na grę "Wobrażam - wyrażam". Informacje na temat programu warsztatów dla grup: TUTAJ.
PROGRAM WARSZTATÓW:
  • FORMA
(10 i 31 lipca - grupa 1. godz. 10.00-11.30; grupa 2. 12.30-14.00)
Budowanie pomysłowych zabawek o zmiennej formie.
Uaktywnimy zmysł dotyku, testując różne materiały i zastanowimy się jak wykorzystać je w naszym projektach. Zbadamy, czy faktura wpływa na wizualny odbiór zabawki. Z pomocą wyobraźni i kreatywnie wykorzystanych prostych elementów stworzymy fantastyczne rośliny i zwierzęta. Każdy zabierze do domu własną zabawkę, którą będzie mógł potem przebudować.

  • RUCH
(17 lipca i 7 sierpnia - grupa 1. godz. 10.00-11.30; grupa 2. 12.30-14.00)
Zaprosimy Was do przepełnionego dynamiką, kolorowego świata Zofii Stryjeńskiej. Poznamy mechanizmy działania ruchomych zabawek ludowych. Zobaczymy, jak inspirowane ludowością zabawki artystki, wpuszczone w ruch, ożywają, tworząc prawdziwy spektakl. Wcielając się w konstruktorów, zbudujemy własne, kinetyczne, poruszające się w tańcu zabawki.

  • KOLOR
(24 lipca i 14 sierpnia - grupa 1. godz. 10.00-11.30; grupa 2. 12.30-14.00)
Czym jest dizajn i etnodizajn? Pobudzimy Waszą wyobraźnię i emocje, zastanowimy się jakie znaczenie ma kolor i czy zabawki mogą być inspiracją do projektowania graficznego. Każdy uczestnik stworzy swój niepowtarzalny wzór inspirowany motywami etnicznymi, który finalnie naniesie na koszulkę.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:
  • Liczba uczestników zajęć: do 20 osób w każdej z grup
  • Czas: 90 minut
  • Koszt udziału dziecka: 8 PLN
  • Zapisy prowadzimy na poszczególne warsztaty za pomocą formularza poniżej. Aby wziąć udział w całym cyklu należy zapisać się na wszystkie trzy tematy (każdy z warsztatów będziemy prowadzić dwukrotnie w ciągu dnia (grupa 1 i grupa 2)  oraz dwukrotnie w ciągu miesiąca.
  • Organizatorzy nie zapewniają dzieciom opieki.
Honorujemy:
Karta Dużej Rodziny  - 30% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę
Krakowska Karta Rodzinna - 30% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę
Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym dzieckiem - 30% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę