Szkoły podstawowe

Prowadząca wskazuje na szopkę krakowską. Wokół niej zebrana grupa dzieci w wieku szkolnym stojąca plecami.
Edukacyjne zajęcia online dla grup w roku szkolnym 2020/2021
Zapraszamy do rezerwacji zajęć dla grup zorganizowanych, których formuła jest pomyślana tak, abyśmy mogli w bezpieczny sposób spotkać się z Wami w warunkach pandemii.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami zapraszamy do rezerwacji:
  • Zajęć online – nasz muzealny edukator prowadzi je na żywo z ekspozycji w Muzeum za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom. Zajęcia trwają 45 minut i angażują całą klasę. Opiekun grupy towarzyszy jej jako współmoderator (przekazuje uczestnikom link i hasło, akceptuje uczestników dołączających do spotkania, udziela głosu lub ogranicza dostęp do mikrofonów, pozostaje w kontakcie z edukatorem).
Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie polepszeniu, będziemy informować o innych dostępnych formach warsztatów, w tym o przygotowywanych: zajęciach „na wynos” (warsztatach z oferty online dostosowanych do bezpiecznej i twórczej realizacji w szkole) oraz zajęciach w terenie. To specjalny program warsztatów, dostosowany do różnych scenariuszy pandemicznych.

Wszystkie nasze zajęcia prowadzą edukatorzy Muzeum Etnograficznego w Krakowie (etnografowie, historycy sztuki, artyści, badacze, specjaliści i pedagodzy).

Tematyka zajęć odpowiada założeniom podstawy programowej dla klas I–IV, a także poszerza zawarte w niej treści o nowe wątki. Ich przebieg dostosowujemy do wieku uczestników (po konsultacji z Państwem również dla starszych klas/grup wiekowych).

Warsztaty dla grup prowadzimy od poniedziałku do piątku, w indywidualnie ustalonych terminach.

  • Liczba uczestników: max. 30 osób
  • Czas trwania: 45 minut
  • Koszt: 8 PLN od osoby. Opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie.
Serdecznie zapraszamy również na nasz nowy portal Muzeum Podręczne. Udostępniamy na nim bezpłatnie materiały edukacyjne do pobrania i samodzielnego wykorzystania podczas lekcji zarówno stacjonarnych jak i online.

JAK ZAMÓWIĆ ZAJĘCIA - KROK PO KROKU 

Zapisy i informacje: Anna Sereda, tel. 12 430 60 23, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00

REGULAMIN REZERWACJI