T T
Grafika dekoracyjna.

Ferie w MEK

Z energią – na ferie

Zapraszamy na ferie z energią! Wraz z uczestniczącymi w nich osobami będziemy ładować baterie na nowy rok i drugi semestr szkolnej nauki – odkrywać siłę drobnych gestów i niepozornych przedmiotów, czerpać z etnograficznego sposobu patrzenia na świat i (współ)działania, szukać energii zbiorów i wystaw prezentowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Od poniedziałku do piątku, wraz z członkami grup nieformalnych i zorganizowanych, będziemy doświadczać mocy odnawialnych źródeł energii („Jak to działa?), artystycznej ekspresji („Pole tworzenia”), wspólnej zabawy („Do zabawy!”) oraz zimowych splotów natury i kultury („Cztery pory roku. Zima”).
Pole tworzenia
szkoły podstawowe

Wyjście z ram obrazów i schematów działania. Doświadczanie siły wyobraźni oraz energii (z) procesu tworzenia. Modelowanie żywych rzeźb, wprawianie w ruch wzorów z nieruchomych eksponatów, budowanie osobistej relacji ze sztuką i odkrywanie jej dla siebie.

Jak to działa?
szkoły podstawowe, przedszkola

Ożywianie mechanizmów z dawnych domów i rzemieślniczych warsztatów. Badanie właściwości kół – garncarskiego, z kołowrotka i wozu, wiatraka i młyna wodnego. Konstruowanie przekładni i bloków. Poznawanie źródeł zielonej energii i sił drzemiących w naturze.

Do zabawy!
szkoły podstawowe, przedszkola

Testowanie dawnych sposobów na śnieżne dni i długie zimowe wieczory – bez smartfonów i komputerów. Wprawianie w ruch zabawek z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat. Odkrywanie potencjału prostych, łatwo dostępnych materiałów i żaru wspólnej zabawy.

Cztery pory roku. Zima
przedszkola

Czy tylko w grudniu coś może iść jak po grudzie? Czego sobie życzyć na styku starego i nowego roku? Czy luty zawsze musi być „luty” – nieprzyjemny, mroźny i srogi? Testowanie właściwości lodu i zmarzniętej ziemi. Malowanie szronem na szybach. Doświadczanie żywiołu zimowego kolędowania.

Informacje praktyczne:
  • Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1
  • Czas: 60 minut (do 4 roku życia), 90 minut (powyżej 4 roku życia
  • Cena: 12 zł od osoby
  • Cena minimalna: 120 zł (do 10 osób)
  • Honorujemy: Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną, Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę
  • Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku, za udział w warsztatach zapłacą 1 zł (w oparciu o dowód przekroczenia granicy od daty 24.02.2022 r.)
  • Maksymalna liczba osób w grupie: 25
  • Na warsztaty zapraszamy grupy zorganizowane oraz nieformalne (rodziny, przyjaciół i znajomych itp.)
  • Liczba dostępnych terminów jest ograniczona – o możliwości rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń
  • Szczegółowe informacje i rezerwacje: Anna Sereda, tel. 12 430 60 23, pn.-pt. w godz. 9.00 –16.00