Młodzież i dorośli

dorosłe osoby podaczas nauki tkania na krośnie

Zaproszenie do odkrywania świata z etnograficzną wrażliwością. Wtedy rzeczywistość, zarówno ta, którą kryją rzeczy dawne, jak i ta, którą tworzymy dziś, ujawnia nieoczekiwane sekrety. Tak rodzi się zmysł krytyczny i zmysł udziału!

Przerwa wakacyjna - cykle wrócą jesienią. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotykać się już stacjonarnie. 

W wakacje zapraszamy na spacery śpiewacze oraz na grę miejską "Kazimierz od podszewki" - w wersji samoobsługowej bez konieczności rezerwacji oraz w wersji dla grup na zamówienie.

warsztaty

Grafika promująca warsztaty. Na zielonym tle napis: „Otwarte warsztaty rysunku. Etnograficznym okiem”.

Etnograficznym okiem | otwarte warsztaty rysunku

Etnograficznym okiem | Z bliska 
W tegorocznej odsłonie jesienno-zimowej będziemy przyglądać się z bliska konkretnym przestrzeniom i eksponatom w Muzeum. Będziemy mogli spojrzeć na nie na wiele sposobów, w kontekście etnograficznym i rysunkowym - poprzez różne techniki. Spojrzeć z bliska, czyli z zastanowieniem nad detalem, kolorem, kształtem, zadać sobie pytanie jak, kiedy i kto używał tych przedmiotów zanim stały się eksponatami.

grafika

Wstęp do Rozśpiewu

Dwugodzinne warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych. Zapraszamy zarówno tych już śpiewających, którzy chcą popracować nad niuansami swojego głosu, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.

spacery

zdjęcie przedstawiające prowadzącą warsztaty spacerującą po lesie

Spacery śpiewacze

Spotkania ze śpiewem w otwartych przestrzeniach miejskich.

Pomysł by połączyć wspólny śpiew i wyjść z nim „w miasto” jest odpowiedzią na wiele potrzeb zgłaszanych przez uczestników warsztatów "Rozśpiew": śpiewania na żywo, spróbowania sił w śpiewie w otwartej przestrzeni i przywrócenia pieśni do życia codziennego.

dla grup

zdjęcie przedstawiające rozłożone karty do gry "Kazimierz od podszewki"

Kazimierz od podszewki. Po-łączenia

Zespołowy wariant samoobsługowej gry miejskiej "Kazimierz od podszewki". Łączy ludzi, czasy, miejsca i brzegi zasypanej rzeki. Echa wielkiej historii i ślady codziennych wyborów kolejnych pokoleń mieszkańców zapisane w przebiegu ulic, murach domów, wyglądzie pozornie znanych miejsc. Nowe zadania kooperacyjne, strategiczne wyzwania i jeszcze więcej wrażeń.