menu
Wór wykonany ze skóry, aplikacje (naszycia) skórzane. W górnej części, przy krawędzi seria otworów przez które przewleczony jest rzemień. Kształt nieregularny, zbliżony do trapezu.
Przy obiekcie zachowane fragmenty starej metki (z MTP?) z zapisem cyrylicą „Bapuuaba” (Warszawa) oraz Dr. B. (nieczytelna 1 litera nazwiska) oraz No 8 (brak pozostałych cyfr). Najprawdopodobniej jest to omyłkowo (wtórnie) połączony fragment metki z obiektu 19011/MEK, gdyż to na nim widnieje częściowo zachowany napis "Bapuuaba".
Hipoteza: Zachowane na fragmencie archiwalnej metki inicjały (Dr. B...) mogą wskazywać na osobę Benedykta Dybowskiego, a zatem obiekt może pochodzić z jego kolekcji syberyjskiej.
Projekt badawczy finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016-2019.
Informujemy, że ze względu na żałobę narodową w sobotę 19 stycznia, w dzień pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, warsztaty Etnokalendarz nie odbędą się.
W niedzielę 20 stycznia warsztaty Etnokalendarz potrwają o godzinę dłużej – od 11.00 do 15.30.
Z poważaniem,
Zespół Muzeum Etnograficznego w Krakowie