– Pamiętnik Konstantego Podhorskiego zatytułowany przez niego Ot, tak sobie, dla pamięci, czyli urywki z żywota nie sławnego człowieka; autograf jest przechowywany w Archiwum Zamku Królewskiego w Warszawie (Zbiór Podhorskich); część tego materiału została opublikowana w Notatkach Płockich, 2006, t. 51, nr 1, s. 3–6.
– Wspomnienia z podróży Konstantego Podhorskiego Po obu stronach Cieśniny Beringa drukowane w „Dzienniku Kijowskim” (elektroniczna wersja w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej), a wcześniej opublikowane jako książka wydana w Kijowie w 1909 roku.
– Sprawozdanie Dyrekcji Muzeum Narodowego w Krakowie za rok 1904, Kraków 1905, s. 17.
– Tadeusz Epsztein, Z piórem i paletą. Zainteresowania intelektualne i artystyczne ziemiaństwa polskiego na Ukrainie w II połowie XIX wieku, Wydawnictwo Neriton, Warszawa 2005 (głównie o działalności genealogicznej i kolekcjonerskiej Podhorskiego).
– Thomas C. Owen, Chukchi gold: American enterprize and Russian xenophobia in the Northwestern Siberian Company, ‘Pacific Historical Review’ 2008, t. 97, nr 1, s. 49–85 (dobrze udokumentowane opracowanie działalności Kompanii Syberyjskiej, rola Podhorskiego marginalna, co jest raczej w sprzeczności z tym, co pisał na ten temat sam Podhorski we wspomnieniach).