T T

POWERBANK / w działaniu - archiwum

Treść

Program wystawy „POWERBANK / siła kobiet” to zaproszenie do działania. Proponujemy różne rodzaje aktywności: patchwork, haft, tkactwo, barwienie tkanin, batik, wycinankarstwo, zielarstwo, ale też śpiew, opowiadanie, rozmowy o siostrzeństwie i kobiecych finansach. Artystki, mistrzynie rękodzieła, performerki, ekonomistki dzielą się z nami wiedzą i doświadczeniem, podsuwają sposoby na budowanie poczucia własnej sprawczości i ścieżki wpływania na rzeczywistość. Poniżej znajdziecie szczegóły programu na jesień, który w kolejnych miesiącach będziemy uzupełniać. Bądźcie z nami!

POWERBANK na lato

Grafika dekoracyjna

POWERBANK / kino w plenerze

W lipcu zapraszamy na 4 seanse filmowe: zawsze w czwartek, zawsze o 21. Pokazy będą się odbywały pod chmurką, ale atmosfera raczej nie będzie tylko letnia – w repertuarze ważne tematy, wielkie pytania, duże emocje. Dobór filmów nawiązuje do treści wystawy „POWERBANK / siła kobiet”.
  
Spotykamy się na podwórku Domu Esterki, ul. Krakowska 46 (w razie niepogody przenosimy seans do Ratusza, pl. Wolnica 1). Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami. Wstęp wolny.

Grafika dekoracyjna

POWERBANK / W swoje ręce

W wybrane soboty lipca i sierpnia zapraszamy na letnie warsztaty dla dorosłych. Poprowadzą je kobiety, które biorą w swoje ręce materię oraz sprawy. Tworząc niepowtarzalne, fizycznie istniejące przedmioty odkrywają potencjał dawnych technik rękodzielniczych i w pozytywny sposób zmieniają świat – przejmują kontrolę nad własnym życiem lub wspierają w tym innych, współtworzą miejsca sprzyjające aktywizacji lub wyciszeniu, odzyskują przyjazne naturze materiały.

Grafika dekoracyjna

POWERBANK / rodzinnie

W czasie wakacyjnych warsztatów dla rodzin inspirujemy do aktywności w gronie bliskich, w kontakcie z naturą i za pan brat z kulturą. Szukamy tego, co wspólne i wyjątkowe, ważne dla naszych rodzin i dla nas samych. Rozwijamy zaradność, poczucie sprawczości i kompetencji, umiejętność twórczego radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami. Dajemy ujście energii, ładujemy baterie i przekraczamy ramy wystawy – symbolicznie oraz dosłownie, wychodząc z działaniami w przestrzeń podwórka przy ulicy Krakowskiej 46.

Grafika dekoracyjna

POWERBANK dla grup / Pole tworzenia

Warsztaty dla grup zorganizowanych  - na zamówienie

Wakacyjne wyjście z ram – obrazów i schematów działania. Spotkanie z bohaterkami i bohaterami dzieł z muzealnej kolekcji sztuki. Doświadczanie siły wyobraźni i niepohamowanej potrzeby tworzenia. Modelowanie żywych rzeźb, wprawianie w ruch wzorów z nieruchomych eksponatów, budowanie osobistej relacji ze sztuką i odkrywanie jej dla siebie.

POWERBANK na czerwiec

POWERBANK / Ukraińskie Siostry Rzeki

Siostry Rzeki z Polski zapraszają Siostry Rzeki z Ukrainy. Chodźmy razem nad Wisłę i zaśpiewajmy wspólnie ukraińską pieśń. Dnieprze, Teterewie, Lybidzie, Dońcu, Prypeci – przybywajcie!

Zapraszamy kobiety i dziewczynki z Ukrainy do udziału w happeningu, w geście solidarności z kobietami i rzekami Ukrainy (jeśli bracia potoki bardzo chcą dołączyć, mogą pójść z nami).

POWERBANK / Siostrzeństwo

W czasie i przestrzeni wystawy „POWERBANK / siła kobiet” zapraszamy do działania z wykorzystaniem tradycyjnych technik wspólnego haftowania obrusów. Poprzez koncentrację, refleksje i emocje, które towarzyszą wyszywaniu, w rozmowie i poczuciu wspólnoty, przyjrzymy się temu, jak może oddziaływać siostrzeństwo i jakie niesie ze sobą znaczenia.

POWERBANK / Opowieści o mężnych niewiastach

Spektakl muzyczny Katarzyny Jackowskiej-Enemuo.

Scenariusz, opowieści, śpiew, akordeon: Katarzyna Jackowska-Enemuo
Saz, oud, cymbały, perkusjonalia: Mateusz Szemraj