T T

POWERBANK / w działaniu

Treść

Program wystawy „POWERBANK / siła kobiet” to zaproszenie do działania. Proponujemy różne rodzaje aktywności: patchwork, haft, tkactwo, barwienie tkanin, batik, wycinankarstwo, zielarstwo, ale też śpiew, opowiadanie, rozmowy o siostrzeństwie i kobiecych finansach. Artystki, mistrzynie rękodzieła, performerki, ekonomistki dzielą się z nami wiedzą i doświadczeniem, podsuwają sposoby na budowanie poczucia własnej sprawczości i ścieżki wpływania na rzeczywistość. Mamy też kino w plenerze i propozycje dla rodzin. Poniżej znajdziecie szczegóły programu na lato. Wkrótce uzupełnimy je zapowiedziami na jesień. Bądźcie z nami!

POWERBANK oprowadzania

POWERBANK / oprowadzania kuratorskie

O wystawie opowiadać będą współkuratorki wystawy Dorota Majkowska-Szajer i Magdalena Zych. Zawsze w niedzielę, zawsze o 12.00.

POWERBANK na lato

Grafika dekoracyjna

POWERBANK / kino w plenerze

W lipcu zapraszamy na 4 seanse filmowe: zawsze w czwartek, zawsze o 21. Pokazy będą się odbywały pod chmurką, ale atmosfera raczej nie będzie tylko letnia – w repertuarze ważne tematy, wielkie pytania, duże emocje. Dobór filmów nawiązuje do treści wystawy „POWERBANK / siła kobiet”.
  
Spotykamy się na podwórku Domu Esterki, ul. Krakowska 46 (w razie niepogody przenosimy seans do Ratusza, pl. Wolnica 1). Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami. Wstęp wolny.

Grafika dekoracyjna

POWERBANK / W swoje ręce

W wybrane soboty lipca i sierpnia zapraszamy na letnie warsztaty dla dorosłych. Poprowadzą je kobiety, które biorą w swoje ręce materię oraz sprawy. Tworząc niepowtarzalne, fizycznie istniejące przedmioty odkrywają potencjał dawnych technik rękodzielniczych i w pozytywny sposób zmieniają świat – przejmują kontrolę nad własnym życiem lub wspierają w tym innych, współtworzą miejsca sprzyjające aktywizacji lub wyciszeniu, odzyskują przyjazne naturze materiały.

Grafika dekoracyjna

POWERBANK / rodzinnie

W czasie wakacyjnych warsztatów dla rodzin inspirujemy do aktywności w gronie bliskich, w kontakcie z naturą i za pan brat z kulturą. Szukamy tego, co wspólne i wyjątkowe, ważne dla naszych rodzin i dla nas samych. Rozwijamy zaradność, poczucie sprawczości i kompetencji, umiejętność twórczego radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami. Dajemy ujście energii, ładujemy baterie i przekraczamy ramy wystawy – symbolicznie oraz dosłownie, wychodząc z działaniami w przestrzeń podwórka przy ulicy Krakowskiej 46.

Grafika dekoracyjna

POWERBANK dla grup / Pole tworzenia

Warsztaty dla grup zorganizowanych  - na zamówienie

Wakacyjne wyjście z ram – obrazów i schematów działania. Spotkanie z bohaterkami i bohaterami dzieł z muzealnej kolekcji sztuki. Doświadczanie siły wyobraźni i niepohamowanej potrzeby tworzenia. Modelowanie żywych rzeźb, wprawianie w ruch wzorów z nieruchomych eksponatów, budowanie osobistej relacji ze sztuką i odkrywanie jej dla siebie.