POWERBANK / Siostrzeństwo

Wspólne wyszywania obrusa z Elizą Proszczuk

W czasie i przestrzeni wystawy „POWERBANK / siła kobiet” zapraszamy do działania z wykorzystaniem tradycyjnych technik wspólnego haftowania obrusów. Poprzez koncentrację, refleksje i emocje, które towarzyszą wyszywaniu, w rozmowie i poczuciu wspólnoty, przyjrzymy się temu, jak może oddziaływać siostrzeństwo i jakie niesie ze sobą znaczenia.
Wydarzenie w programie XI edycji festiwalu Krakers Cracow Art Week, realizowanej pod hasłem ,,Jesteśmy wielością”

W czasie i przestrzeni wystawy

Między godziną 16.00 a 19.00 można w dowolnym momencie dołączyć do wspólnego wyszywania obrusa wraz z Elizą Proszczuk.

Podczas wydarzenia wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Osobom posługującym się językiem ukraińskim zapewniamy pomoc w tłumaczeniu.

Obecne na wystawie wątki kobiecych życiorysów, ról społecznych i twórczości będą punktem odniesienia dla wspólnie spędzonego czasu.

12 czerwca, godz. 16.00 - 19.00
Dom Esterki, ul. Krakowska 46

Eliza Proszczuk, artystka wizualna, animatorka, edukatorka, autorka tkanin, obiektów przestrzennych i kolaży. Ukończyła ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa (2006) oraz Post St. Joost w Bredzie na Wydziale Sztuk Wizualnych (2009). W 2015 roku obroniła doktorat na macierzystej uczelni. Stypendystka MKiDN (2010, 2020) i ZAiKS (2014). Obecnie pracuje na ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Tkanina w Architekturze. Tworzy sztukę zaangażowaną społecznie. Porusza tematy związane z feminizmem, kobiecością, pracuje z kobietami w więzieniu, pacjentami ośrodków odwykowych czy osobami z doświadczeniem uchodźczym. Częstym punktem wyjścia jest dla niej sztuka tradycyjna północno-wschodniej Polski.

Wydarzenie jest częścią programu KRAKERS Cracow Art Week,
więcej: https://cracowartweek.pl/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.