Zdjęcia przedstawiające wystawy czasowe opisane w tekście.

Specjalna oferta dla grup | oprowadzania kuratorskie oraz warsztaty

Treść

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy trzy atrakcyjne propozycje oprowadzań kuratorskich po wystawach, w tym jedno wraz z warsztatami, dającymi możliwość udoskonalenia swego kunsztu hafciarskiego lub koronczarskiego. Zapraszamy szczególnie Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku i lokalne stowarzyszenia zrzeszające sympatyków kultury.
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia Muzeum Etnograficznego w Krakowie, które – oprócz znakomitej wystawy stałej – prezentuje obecnie dwie niezwykle ciekawe wystawy czasowe.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
  • PROPOZYCJA 1
Oprowadzanie kuratorskie po dwóch wystawach czasowych MEK:
1) ALE KOSMOS! Hafty i koronki Stowarzyszenia LUD-Art. przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie na jubileusz 30-lecia
2) Malarki warszawskie, malarki krakowskie. Spotkanie.

Pierwsza to wystawa haftów i koronek, zrealizowana z okazji 30-lecia Stowarzyszenia LUD-Art, działającego przy naszym Muzeum. Nieprzebrana ilość wzorów, ściegów i splotów przyprawić może o zawrót głowy, a nowoczesna forma prezentacji pozwoli docenić kunszt i mistrzostwo autorek. Na wystawie pokazujemy nie tylko prace członkiń Stowarzyszenia, ale także źródła ich inspiracji – wybrane obiekty z kolekcji MEK.

Druga z wystaw ukazuje prace siedmiu malarek nieprofesjonalnych, związanych z Warszawą i Krakowem – niezwykły, zróżnicowany obraz sztuki zwanej „naiwną”.Siła ekspresji prezentowanych dzieł to efekt życiowych doświadczeń, wrażliwości i osobowości autorek, ich szczerości i fantazji twórczej, nieograniczonej akademickimi kanonami. Na tej wystawie znajdziemytakże niezwykle kunsztownie wyhaftowane igłą i nitką… obrazy.

terminy: 28 sierpnia–23 września 2023
cena pakietu: 20.00 zł / 1 osoba (opłata minimalna: 200 zł)

• PROPOZYCJA 2
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie ALE KOSMOS! Hafty i koronki Stowarzyszenia LUD-Art. przy Muzeum Etnograficznym w Krakowiena jubileusz 30-lecia oraz w prezencie zestaw „Wyhaftuj mnie”.

ALE KOSMOS! to wystawa haftów i koronek, zrealizowana z okazji 30-lecia Stowarzyszenia LUD-Art, działającego przy naszym Muzeum. Nieprzebrana ilość wzorów, ściegów i splotów przyprawić może o zawrót głowy, a nowoczesna forma prezentacji pozwoli docenić kunszt i mistrzostwo autorek. Na wystawie pokazujemy nie tylko prace członkiń Stowarzyszenia, ale także źródła ich inspiracji – wybrane obiekty z kolekcji MEK. Ekspozycję dopełniają narzędzia pracy, bez których te piękne hafty i koronki nie mogłyby powstać. Uczestnikom oprowadzania oferujemy miniaturowy zestaw „Wyhaftuj mnie”, zawierający igły, mulinę oraz płócienko, który pozwoli na samodzielne wyhaftowanie kwiatowego motywu, zaczerpniętego z gorsetów, znajdujących się w kolekcji MEK.

terminy: 28 sierpnia–12 grudnia 2023
cena pakietu: 30.00 zł / 1 osoba (opłata minimalna: 300 zł)

• PROPOZYCJA 3
Zwiedzanie wystawy czasowej ALE KOSMOS! Hafty i koronki Stowarzyszenia LUD-Art przy Muzeum Etnograficznym w Krakowiena jubileusz 30-lecia oraz spotkanie warsztatowe z członkiniami Stowarzyszenia LUD-Art,a w prezencie zestaw „Wyhaftuj mnie”.

ALE KOSMOS! to wystawa haftów i koronek, zrealizowana z okazji 30-lecia Stowarzyszenia LUD-Art, działającego przy naszym Muzeum. Nieprzebrana ilość wzorów, ściegów i splotów przyprawić może o zawrót głowy, a nowoczesna forma prezentacji pozwoli docenić kunszt i mistrzostwo autorek. Na wystawie pokazujemy nie tylko prace członkiń Stowarzyszenia, ale także źródła ich inspiracji – wybrane obiekty z kolekcji MEK. Ekspozycję dopełniają narzędzia pracy, bez których te piękne hafty i koronki nie mogłyby powstać. Po obejrzeniu wystawy zwiedzający odbędą spotkanie warsztatowe, podczas którego będą mogli poszerzyć wiedzę o technikach hafciarskich i koronczarskich oraz praktykować pod okiem znakomitych twórczyń! Każdy uczestnik zajęć otrzyma także miniaturowy zestaw „Wyhaftuj mnie”, pozwalający na samodzielne wyhaftowanie kwiatowego motywu, zaczerpniętego z gorsetów, znajdujących się w kolekcji MEK.

terminy: wtorki, godz. 16.00–18.30 / 28 sierpnia–12 grudnia 2023
tematy spotkań warsztatowych: a) haft krakowski, b) koronki
cena pakietu: 40.00 zł / 1 osoba (opłata minimalna: 400 zł)