grafika dekoracyjna

Z energią – na ferie

Treść

Zapraszamy na ferie z energią! Wraz z uczestniczącymi w nich osobami będziemy ładować baterie na nowy rok i drugi semestr szkolnej nauki – odkrywać siłę drobnych gestów i niepozornych przedmiotów, czerpać z etnograficznego sposobu patrzenia na świat i (współ)działania, szukać energii zbiorów i wystaw prezentowanych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Od poniedziałku do piątku, wraz z członkami grup nieformalnych i zorganizowanych, będziemy doświadczać mocy odnawialnych źródeł energii („Jak to działa?), artystycznej ekspresji („Pole tworzenia”), wspólnej zabawy („Do zabawy!”) oraz zimowych splotów natury i kultury („Cztery pory roku. Zima”).

Poznaj szczegóły: FERIE 2023 - grupy zorganizowane

Zaś w soboty – w czasie warsztatów dla rodzin z dziećmi od 6 do 10 roku życia – przekonamy się, jakie oblicza energii odsłonią przed nami muzealne wystawy. W przestrzeni wystawy „POWERBANK / siła kobiet” zagrzeje nas do pracy moc łączących doświadczeń i zespołowego działania („Wspólne miejsce”). W Ratuszu poznamy ekologiczne sposoby wytwarzania energii i wprawimy w ruch mechanizmy, które od wieków je wykorzystywały („Natura energii”). Zainspirowani wystawą „Nie poddaję się, trwam. Władysław Wałęga – malarstwo” skupimy się na sile płynącej z ludzkiego wnętrza – w czasie pełnej emocji gry edukacyjno-terapeutycznej „Rycerze MOCy”, którą poprowadzą jej autorki: dr n. hum. Anna Łachowska oraz dr n. hum. Katarzyna Wanat („Wewnętrzna siła”).

Poznaj szczegóły: FERIE 2023 - sobotnie warsztaty rodzinne