PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie 
na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych
T T
Zdjęcie tabletu z audiodeskrypcją.

Wystawy czasowe MEK dostępne dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu

Treść

Nasze Muzeum realizuje projekt „Być dla każdego 2022”. Dzięki niemu wystawy czasowe MEK zostały wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Zapraszamy naszą publiczność ze specjalnymi potrzebami do korzystania z audiodeskrypcji, przewodników w polskim języku migowym (PJM) oraz pomocy taktylnych.

Wystawa „Powerbank / siła kobiet” prezentowana jest w nowej przestrzeni wystawienniczej, w budynku Esterki, ul. Krakowska 46 (wejście przeszklonymi drzwiami dawnego pomieszczenia banku). Na wystawie audiodeskrpcję odsłuchać można z urządzeń stacjonarnych umieszczonych w przestrzeni ekspozycyjnych w specjalnie oznakowanych miejscach. Przewodnik w PJM dostępny jest natomiast na tablecie, pobieranym w kasie. Ekspozycja potrwa do 12 marca 2023 roku.

Na wystawę „Nie poddaję się, trwam. Władysław Wałęga – malarstwo” zapraszamy do piwnic budynku Esterki, ul. Krakowska 46, wejście bramą główną. W kasie biletowej, która wyposażona jest w pętlę indukcyjną, można pobrać tablet umożliwiający korzystanie z audiodeskrypcji lub przewodnika w PJM. Ekspozycję można zwiedzać do 2 kwietnia 2023 roku.

Projekt „Być dla każdego 2022” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2022” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Program: KULTURA DOSTĘPNA 2022
Zadanie: „Być dla każdego 2022”
Wartość dofinansowania: 55 000 zł
Całkowita wartość zadania: 90 262 zł
Zadanie polega na poszerzeniu dostępności
oferty Muzeum Etnograficznego w Krakowie
poprzez rozwój działań skierowanych
do osób ze specjalnymi potrzebami.
Ręce dotykające pomoc taktylną
Tablet z audiodeskrypcją
Tablet z przewodnikiem PJM
Tablet z przewodnikiem PJM
Ręka dotykająca nici - obiektu dotykowego na wystawie "Powerbank / siła kobiet"
Słuchawki na wystawie "POWERBANK / siła kobiet"
Zdjęcie pomocy taktylnych na wystawie " Władysław Wałęga - malarstwo"