T T
Różnokolorowe gorsety na wieszakach.

Muzealia

Treść

Kto może korzystać?
Muzealia MEK dostępne są dla wszystkich zainteresowanych, także tych, których ciekawią te zbiory w perspektywie osobistych poszukiwań.

Poszukiwanie w zbiorach (kwerenda)
Prosimy o wskazanie tematyki/zakresu, który Państwa interesuje, listownie, za pośrednictwem telefonu, drogą elektroniczną lub osobiście. Uzgodnimy wówczas termin, sposób przeprowadzenia kwerendy oraz formę udostępnienia zbiorów (w postaci cyfrowej lub na miejscu, w zależności od możliwości). O zgodę na skorzystanie z muzealiów na potrzeby kwerendy należy zwrócić się każdorazowo do kierowniczki Działu Muzealiów - Anna Woźny-Tondyra: kwerendy@etnomuzeum.eu

Udostępnianie cyfrowych wizerunków 

Muzeum Etnograficzne w Krakowie udostępnia dokumentację cyfrową obiektów ze swoich zbiorów, nie objętych przepisami prawa autorskiego i własności,  na następujących zasadach:

  • Wizerunki muzealnych przedmiotów są dostępne tylko w formie cyfrowej, w formacie JPG lub TIFF. 
  • Jeśli muzeum nie ma wizerunków danego przedmiotu, ich uzyskanie jest płatne i zależy od indywidualnych ustaleń między muzeum a zamawiającym. 
  • Wykonywanie profesjonalnych zdjęć, skanów lub kopii muzealnych przedmiotów jest zastrzeżone dla pracowników muzeum lub wymaga zgody i podpisania umowy z muzeum.
  • Fotografowanie muzealnych przedmiotów podczas badań jest możliwe po uzgodnieniu z opiekunem zbiorów, ale można je wykorzystać tylko do własnych badań. 
  • Udostępnianie wizerunków muzealnych dla muzeów i innych instytucji partnerskich odbywa się na podstawie umów. 

Zapytania w celu możliwości udostępnienia wizerunków cyfrowych naszych obiektów oraz wnioski o udostępnienie prosimy kierować do Działu Zasobów Cyfrowych i Upowszechniania pod adres mailowy foto@etnomuzeum.eu

Regulamin udostępniania zbiorów
Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie (do pobrania poniżej).  

  • Regulamin udostępniania zbiorów, wizerunków zbiorów i informacji o zbiorach do celów innych niż zwiedzanie: POBIERZ
  • Wniosek o udostępnienie wizerunków cyfrowych muzealiów/archiwaliów: POBIERZ

Charakterystyka zbiorów Muzeum Etnograficznego
Więcej informacji na temat zbiorów MEK, a także wybrane obiekty z naszej kolekcji znaleźć można na podstronie ZBIORY.