T T

Komisja Gromadzenia Zbiorów

informacje dla osób darujących lub sprzedających obiekty do muzeum

Muzeum Etnograficzne w Krakowie stale pozyskuje kolejne eksponaty – w wyniku prowadzonych badań terenowych, zakupów, jak również licznych darowizn.

O przyjęciu obiektu do kolekcji decyduje Komisja Gromadzenia Zbiorów, która zbiera się kilka razy w roku.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój przedmiot znalazł się w naszej kolekcji, prosimy o kontakt drogą mailową na adres: maslowiec@etnomuzeum.eu . Po otrzymaniu Twojej oferty, damy Ci znać, że dotarła do nas i poinformujemy o przybliżonym terminie, kiedy Komisja Gromadzenia Zbiorów zbierze się, aby rozpatrzyć Twoją propozycję. Prosimy jednak o odrobinę cierpliwości, gdyż na decyzję Komisji trzeba poczekać około 2-2,5 miesiąca.

Ważne jest, aby w ofercie podać wszystkie istotne informacje na temat przedmiotu oraz o Tobie jako oferencie, włączając imię, nazwisko i adres. Jeśli wysyłasz ofertę drogą mailową, prosimy również o dołączenie zdjęcia obiektu.

Po posiedzeniu Komisji otrzymasz informację o dalszym losie Twojej oferty i przekazanego obiektu. Może to być zwrot, jeśli oferta zostanie odrzucona, lub zakwalifikowanie do naszej kolekcji jako eksponat, materiał edukacyjno-wystawowy lub konserwatorski. Wtedy skontaktujemy się z Tobą, aby uzgodnić szczegóły dotyczące odebrania obiektu lub finalizacji jego przyjęcia do zbiorów, co wiąże się z podpisaniem odpowiedniej dokumentacji.

Osoby, które podarowały przedmioty do muzeum, otrzymają od nas podziękowanie za dar oraz informację o wpisie do Ksiąg Inwentarzowych.

W przypadku zakupu, wypłata należności zwykle następuje w ciągu 14 dni od daty wpływu rachunku do księgowości Muzeum. Gdy kwota zakupu przekracza 1000 złotych, formalności podatkowe w Urzędzie Skarbowym załatwia Muzeum.