Kolekcja w kwarantannie, to wirtualna wystawa, a jednocześnie jeden z wątków badań, które Muzeum Etnograficzne w Krakowie prowadzi od marca 2020 roku pn. Nasze życie w czasach zarazy. Zapraszamy do współtworzenia zbioru przedmiotów i związanych z nimi opowieści. Kiedyś zaświadczą o sposobach radzenia sobie z dziwną rzeczywistością, w jakiej się znajdujemy.

Zależy nam na osobistych relacjach dotyczących konkretnych rzeczy. Co to może być? Cokolwiek, co dla Ciebie stało się ważne, znaczące, potrzebne w czasie pandemii. Może chcesz podzielić się też notatkami, rysunkami, mapami, nagraniami dźwiękowymi, zdjęciami? Może nosisz w sobie historię związaną z przedmiotem, którego nie ma, którego zabrakło?

Wszyscy są zaproszeni – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, statusu majątkowego, wykształcenia, zawodu. Chcemy, by w Kolekcji w kwarantannie znalazło się miejsce na rozmaite doświadczenia, wiele punktów widzenia, indywidualne przeżycia – to, co nas różni i łączy. Efekty zbiórki możesz poznawać na bieżąco – stopniowo udostępniamy je na tej platformie internetowej, przygotowując jednocześnie wystawę w przestrzeni Muzeum.

Chcesz się zaangażować? Napisz do nas!
Film w PJM.
O projekcie w PJM.