T T
Fragment obrazu prezentowanego na wystawie przedstawiającego czarnego kota.

„Malarki warszawskie, malarki krakowskie. Spotkanie” | oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na PJM

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Malarki warszawskie, malarki krakowskie. Spotkanie”. Prezentujemy na niej prace siedmiu kobiet, które swoje obrazy tworzyły mimo braku formalnego artystycznego wykształcenia: na płótnie, tiulu, papierze, szkle; za pomocą farb olejnych, temperowych i akwarelowych, kredek, igły i różnokolorowych nici. O życiu jej bohaterek, artystycznej intuicji, wrażliwości, sile wyobraźni i niepohamowanej potrzebie tworzenia opowie Beata Skoczeń-Marchewka – współkuratorka wystawy, starszy kustosz w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Oprowadzanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 7.09.2023 r. (czwartek), godz. 17.00-18.30
  • Miejsce: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Koszt udziału: w cenie biletów wstępu na wystawę „Malarki warszawskie, malarki krakowskie. Spotkanie”: bilet normalny – 14 zł, bilet ulgowy – 8 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością uczestniczy w oprowadzaniu bezpłatnie. Szczegółowe informacje o biletach ulgowych i bezpłatnych przysługujących w MEK znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/informacja-o-znizkach  
  • Płatność: bezpośrednio przed oprowadzaniem, gotówką lub kartą w kasie MEK
  • Oprowadzania są przeznaczone dla osób dorosłych
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy (https://forms.office.com/e/uDUU2YX6vG)lub pod numerem telefonu 883 751 003Projekt „Być dla każdego 2023” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.