T T
Edyta Kozub - Visual Vernacular

Cztery wymiary życzeń. O polskim języku migowym i Kulturze Głuchych.

31 maja zapraszamy na otwarte spotkanie z Edytą Kozub – pasjonatką polskiego języka migowego i jego lektorką, od wielu lat zaangażowaną w szerzenie wiedzy na temat Kultury Głuchych.

Na spotkaniu będzie można wejść w świat języka wizualno-przestrzennego, doświadczyć komunikacji z drugim człowiekiem przy udziale gestów, mimiki i postawy ciała.  Sprawdzić jak wyjście pozawerbalny wymiar mowy poszerza nasze możliwości komunikowania własnych opinii, emocji i życzeń. Na spotkaniu będzie również mowa o prężnie rozwijającym się nurcie poezji miganej i miganiu pantomimicznym (Visual Vernacular).

Spotkanie będzie prowadzone w polskim języku migowym i tłumaczone symultanicznie na język polski.


Informacje praktyczne:


Termin: 31 maja, g. 17.30 – 19.00
Prowadzenie: Edyta Kozub
Tłumaczenie na język polski: Magdalena Sipowicz
Miejsce: MEK, Ratusz, plac Wolnica 1

Informacje i rezerwacje: Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 18 27

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Projekt Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja, realizowany przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.