T T
Grafika promująca STS.

Studencki Tydzień Sztuki 2024

Studencki Tydzień Sztuki to projekt organizowany przez Samorząd Studentów UJ. Celem wydarzenia jest zachęcenie studentów i studentek Uniwersytetu Jagiellońskiego do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych, w tym poznania dziedzictwa kulturalnego Krakowa oraz świadomego udziału w dyskusji o współczesnej sztuce.

Od 12 do 26 kwietnia zapraszamy studentów na bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej za okazaniem legitymacji studenckiej UJ i na hasło „Studencki Tydzień Sztuki”.

Ratusz (plac Wolnica 1) – wystawa stała

Powstała kilkadziesiąt lat temu ekspozycja przedstawia różne aspekty minionego świata wsi. Od tamtej pory podlega ona nieustannym reinterpretacjom. Przyglądając się zaprezentowanym na wystawie obiektom, kolejne pokolenia muzealników i zwiedzających wciąż na nowo próbują znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak człowiek organizuje swoją rzeczywistość?”
Pochodzące z różnych regionów etnograficznych Polski eksponaty są pogrupowane w mikrohistorie o kolejnych etapach życia człowieka, jego stosunku do przyrody, pracy, domu, twórczości, religii, obrzędu i do drugiej osoby.

16 i 25 kwietnia o godz. 16.00 zapraszmy również na oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu”. Obowiązują zapisy (za pośrednictwem organizatora). 

Informacje praktyczne: 
Wstęp za okazaniem legitymacji studenckiej UJ i na hasło „Studencki Tydzień Sztuki” na wystawę stałą przy Placu Wolnica 1.
Wystawy są czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00.