T T
grafika ozdobna

Emausowe dzwonki | warsztaty ceramiczne dla dorosłych

Zapraszamy do udziału w wiosennym cyklu warsztatów ceramicznych dla dorosłych. Raz w miesiącu – w jeden z czwartkowych wieczorów i w sprzyjającej odprężeniu atmosferze – będziemy odkrywać właściwości gliny, poznawać techniki jej obróbki, tworzyć własne, niepowtarzalne przedmioty inspirowane nową wystawą czasową MEK – „PRZEBUDZENIE!”.

W kwietniu, który w Krakowie rozpoczął się tradycyjnym odpustem Emaus, wykonamy gliniane dzwonki charakterystyczne niegdyś dla emausowych kramów. Będziemy lepić z czerwonej gliny, zaś powierzchnię prac ozdobimy angobami – różnokolorowymi glinkami, za pomocą których wykonamy linearne wzory. Do twórczej pracy zainspirują nas dzwonki z kolekcji prof. Romana Reinfussa i unikatowy dzwonek emausowy z przełomu XIX i XX wieku zachowany w zbiorach Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały. Przygotowane w czasie warsztatów prace zostaną wysuszone, a następnie dwukrotnie wypalone w piecu ceramicznym. Gotowe będzie można odebrać w Muzeum po około czterech tygodniach – na przykład podczas kolejnego spotkania.

Osoby zainteresowane indywidualnym zwiedzaniem wystawy „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu” oraz sali obrzędów wiosennych „Od-nowa” z jedynym klasycznym dzwonkiem emausowym zapraszamy na nie w dniu warsztatów od godziny 16.30, w ramach opłaty za udział w wydarzeniu.

Informacje praktyczne:
  • Termin: 18 kwietnia 2024 r. (czwartek), godz. 17.00-19.00, od godz. 16.30 możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu” (ulica Krakowska 46) oraz sali obrzędów wiosennych „Od-nowa” na wystawie stałej (plac Wolnica 1)
  • Miejsce rozpoczęcia: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
  • Cena: 140 zł (obejmuje wszystkie potrzebne materiały, transport prac, dwukrotny wypał w piecu ceramicznym)
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/dyJtHBfAnD