Grafika dekoracyjna.

Świąteczna dekoratornia: pisanki | warsztaty dla dorosłych i młodzieży

Zapraszamy do wspólnego dekorowania jajek na wielkanocny stół. Zapewniamy przestrzeń do twórczej pracy, przykłady pisanek z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie, wsparcie prowadzących, dwie wydmuszki białego jaja kurzego oraz wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do ich ozdobienia. Osoby chcące wykonać więcej pisanek zapraszamy z własnymi wydmuszkami.

W poszukiwaniu sposobów barwienia skorupek sięgniemy do odręcznych notatek twórcy MEK – Seweryna Udzieli. Bogactwem wzorów zainspirują nas prace łemkowskiej pisankarki Aleksandry Polańskiej-Hryńczuk, które w czasie warsztatów zobaczyć będzie można obok trzystu pisanek znajdujących się na wystawie stałej. Wykorzystamy różnokolorowe bibułki oraz białe farby akrylowe, dzięki którym uzyskamy efekt wizualny nawiązujący do metody batikowej.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

• Termin: 25 marca 2023 r. (poniedziałek), godz. 17.00-19.00
  • Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1
  • Cena: 40 zł
  • Zniżka w wysokości 30% przysługuje posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty na konto, którego numer prześlemy wraz z potwierdzeniem zgłoszenia przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/9tgpj4nNUQ